Jan Brabec: Peru to k cíli, jak se dá!

Po vypadnutí Ondry Klymčiwa, Milana Engela a při zdravotních potížích Davida Pabišky je nejvýše postaveným českým motorkářem v průběžném pořadí 40. ročníku Rally Dakar Jan Brabec. Bývalý výborný motokrosař a dakarský nováček na Husqvarně týmu Big Shock Racing si drží čtyřicátou pozici. „Bojuju ze všech sil,“ hlásil Brabčák po další mimořádně obtížné 11. etapě.

Jan Brabec: Peru to k cíli, jak se dá!

Motorkář Jan Brabec dojel ve středeční jedenácté etapě 48. a v průběžném pořadí se opět posunul. Tentokrát už na 40. pozici, to znamená o dvě příčky. Stal se tak aktuálně nejlepším českým jezdcem na motocyklu. „Ráno mě posadí na motorku a já jedu. Peru to k cíli, jak se dá. Teď už jde do tuhého a bojujeme ze všech sil,“ neztrácí optimismus Brabec. Péči si vyžádala v cíli jeho Husqvarna, které praskla zadní nádrž. Zřejmě i to bylo příčinou toho, že mu musel na trati o den dříve pomáhat krajan z týmu BARTH Racing David Pabiška. „Došel mi benzín, protože mi praskla levá zadní nádrž. Naštěstí mi zastavil David Pabiška, který mě kus odtáhl a pak mi přes pet lahev dolil palivo. Respekt a velký dík! Pak jsem pokračoval, a benzín opět došel 500 metrů před cílem, kam jsem to dotlačil a dotankoval,“ vzpomíná Jan Brabec.

Dnes si nejen Brabec, ale i další motorkáři a čtyřkolkáři částečně odpočinou, protože se pořadatelé rozhodli po dlouhé debatě i s přímými účastníky Dakaru dvanáctou etapu zrušit. Místo druhé části posledního letošního maratonu se tak jezdci začali od sedmi ráno tamního času přesouvat pomalu z bivaku v Chilecitu do 700 kilometrů vzdáleného původního cílového města, argentinského San Juanu. Organizátoři Dakaru vedení pětinásobným vítězem v kategorii motorkářů Marcem Comou (malý snímek vpravo) nejprve vypracovali alternativní trasu 12. etapy, ale i ta nakonec nebyla z bezpečnostních důvodů odsouhlasena. V celém kraji se totiž očekává velká změna počasí, hrozí deště a záplavy. Nejvážnějším argumentem bylo, že by nemohly vzlétnout záchranářské vrtulníky. Jde už o druhou zrušenou etapu na letošním Dakaru. Auta a kamiony ale vyjely do San Juanu v rámci běžné ostré etapy.

 

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist