BMW R 1200 GS Adventure (2008)

Vlastník hofi01
Vloženo 28.4.2015
Aktualizováno 24.3.2024

Vloženo: 19.09.2020, Uskutečněno: 19.09.2020, Stav tachometru: 101508 km, Zhlédnuto: 208x

Jak jsem psal v posledním deníku - (Ne)povedené Krušné hory - kousek před Karlovými Vary v motorce ruplo a začal se ozývat pískavý zvuk z převodovky. Motorku jsem okamžitě odstavil a na vozíku převezl do dobrých rukou krále, co to kecám, doktora Tondy.
Ten se na to konečně dostal, motorku a převodovku rozebral a zjistil, že se rozpadl tlumič záběru v převodovce, naštěstí rozlomené kousky zůstaly na magnetu a nenapáchaly další škody. Můj modelový ročník prý na tohle trpí, takže snad to mám za sebou. BMW jenom samotný tlumič záběru jako náhradní díl nenabízí, musí se koupit celá hřídel, která se prý pohybuje někde kolem 14 tisíc. Tonda (už asi někdy dříve) vymyslel a nechal vyrobit vlastní tlumiče, zesílené, z jednoho kusu materiálu, nikoliv plechu, co má modelový ročník 08 a 09, tzn. že tento typ závady by se už na mé motorce pravděpodobně neměl opakovat. Pochopitelně došlo na výměnu všech okolních ložisek, gufer, šroubů setrvačníku a nakonec i převodového oleje. Současně s tím jsem nechal udělat i ostatní servis, neboť motorka byla asi tak 200km po výměně oleje a hlavně se to zase pěkně sjednotilo..

PS: Po bezprostředním přesednutí ze 100 GS jsem si normálně musel pár kilometrů zvykat !!!

HAPO (2) napsal 28.10.2020 v 01:46

...no, pěknej seznam položek opravy, platit bych to nechtěl, eště, že v tom mojem vehiklu mám díly, co se vyrábějí za pár šupů nekde v asii apod....

Milan1963 (273) napsal 20.09.2020 v 10:45

Pěkná práce. Doma bych jí ale dělat nechtěl.

• 13.4.2024 - super sobota v sedle

Předpověď počasí slibovala pěknou sobotu a my přemýšleli, jak s ní naložit. Pochopitelně, že motorkářsky ! Ale úplně jsme nevěděli kam vyrazit. Nakonec jsme si řekli, že to vezmeme zase směrem na Krumlov do Enduroparku,

Vloženo: 24.04.2024
    Uskutečněno: 13.04.2024
  • 6.4.2024 - toulání Českou Kanadou a Třeboňskem

Předpověd počasí slibovala 25 stupnů a sluníčko a tak jsme skočili do sedel Baworáků a vydali jsme se na první letošní potulku na velkých motorkách. Bylo to neplánované, takže jsme se tradičně nemohli rozhodnout za ano,

Vloženo: 07.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024
  • 28.9.-1.10.2023 - 18. sraz MotoRoute 2023 s odskočením

Ke konci září je pro nás již tradicí účastnit se setkání příznivců magazínu MotoRoute, přitom ještě v úterý nebylo jasné, jak nakonec pojedeme, protože Alči GS shořel alternátor a mojí Stovečce se vysypal startér. Nakone

Typ: Sraz
    Vloženo: 05.10.2023