BMW R 1200 GS Adventure (2008)

Vlastník hofi01
Vloženo 28.4.2015
Aktualizováno 24.3.2024

28.9.-1.10.2023 - 18. sraz MotoRoute 2023 s odskočením na závody Brno-Soběšice 2023

Vloženo: 05.10.2023, Uskutečněno: 05.10.2023, Stav tachometru: 127945 km, Zhlédnuto: 73x

Ke konci září je pro nás již tradicí účastnit se setkání příznivců magazínu MotoRoute, přitom ještě v úterý nebylo jasné, jak nakonec pojedeme, protože Alči GS shořel alternátor a mojí Stovečce se vysypal startér. Nakonec jsem ho sehnal u DaGra v Brně, a v úterý po práci se tam pro něj otočil, čímž pádem jsme měli alespoň dvě motorky pojízdné. Na čtvrtek jsem si domluvil dovolenou a tak jsme mohli kolem poledne v klidu vyrazit. Nejeli jsme přímou cestou, vzali jsme to na sever, pěkně Vysočinou. V Lukách nad Jihlavou jsme si na náměstí dali oběd a zjistili, že z druhého směru přijíždí Michal s Evčou. Domluvili jsme si setkání u jedné s Olšiakových soch - Mamuta, ke kterému jsme nakonec ani nedojeli, leží na cyklostezce a vzhledem k volnému dni byla plně obsazena chodci a cyklisty. Ještě před setkáním jsme ale sami zvládli zastávku u sochy Stromu, téhož autora. Do rekreačního areálu Drak v Křižanově jsme dorazili kolem 15. hodiny a registrací zahájili sraz. Postupně dojížděli další a další kamarádi a to slibovalo zajímavý víkend. K samotnému srazu není třeba moc dodávat. Večerní program složený z přednášek cestovatelů doplňuje bohatý program i přes den - různé vyjížďky, orientační závody, testování motorek, či workshopy. My jsme tentokrát otestovali několik motocyklů - divokou Husqvarnu 901 Norden, nekonvenční Harley Davidson Panamerika, plkač Royal Enfield Scram, překvapující Royal Enfield Super Meteor, nepřekvapující CF Moto MT 650 a naprosto jednoznačně nejzajímavější (pro mne) Yamahu Tenere 700 World Raid. Největší ochutnávka, co se motorek týká, byla Mildova ČZ 250 Enduro, bohužel bez fotky.

Krom toho jsme si v sobotu stihli odskočit na závody veteránů Brno-Soběšice 2023, tuhle veteránskou akci jsme navštívili už nesčetněkrát a pokaždé jsme nadšení jak malí haranti, ta atmosféra je nepopsatelná, všechna ta auta a motorky, někdy i 100 let staré, muži i ženy krásně dobově oblečeni a to na vás pak hned dýchnou staré časy, které si my, co jsme je nezažili, patřičně idealizujeme. Vy kdo jste letos nebyli, tak máte možnost nasát alespoň z pár fotografií.

Sice jsme za celý víkend najezdili jen nějakých 375 kilometrů (počítáno jen na našich motorkách, testované nevíme), ale o to více času zbylo na kamarády. Byl to stropový víkend.

Milan1963 (273) napsal 07.10.2023 v 13:16

Hezké to bylo, jak jinak...a mně hned v pondělí u 660 odešla elektrika - někde něco zkratuje. Naštěstí MR sraz byl
Tak příště opět.

• 13.4.2024 - super sobota v sedle

Předpověď počasí slibovala pěknou sobotu a my přemýšleli, jak s ní naložit. Pochopitelně, že motorkářsky ! Ale úplně jsme nevěděli kam vyrazit. Nakonec jsme si řekli, že to vezmeme zase směrem na Krumlov do Enduroparku,

Vloženo: 24.04.2024
    Uskutečněno: 13.04.2024
  • 6.4.2024 - toulání Českou Kanadou a Třeboňskem

Předpověd počasí slibovala 25 stupnů a sluníčko a tak jsme skočili do sedel Baworáků a vydali jsme se na první letošní potulku na velkých motorkách. Bylo to neplánované, takže jsme se tradičně nemohli rozhodnout za ano,

Vloženo: 07.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024
  • 9.-10.9.2023 - Šumava Tour VIII.

V sobotu jsme vyrazili na Šumavu, kde jsme se měli setkat s Kubrtem a Lucií. Prvních 90 kilometrů jsme jeli naší krásnou Českou Kanadou a pak jsme se napojili na šotolinové cesty, po kterých jsme dojeli až do Třeboně. Bo

Vloženo: 11.09.2023
    Uskutečněno: 09.09.2023