BMW R 1200 GS Adventure (2008)

Vlastník hofi01
Vloženo 28.4.2015
Aktualizováno 24.3.2024

Vloženo: 14.07.2020, Uskutečněno: 12.07.2020, Stav tachometru: 100006 km, Zhlédnuto: 14x

Původní plán na tento víkend - dvoudenní výlet k Mariazell, jsme museli vzhledem k počasí přehodnotit. Ne že by byl problém někam jet v dešti, ale pokud to má být výlet se vším všudy, tedy užít si rozhledny, někde se podívat, fotit, atd., tak je to v dešti o ničem.. Deštivou sobotu jsme tedy odpískali a naplánovali pěkný trip na neděli, kamarád Jarda dorazil ještě v sobotu večer, banda z Vícemilic až v neděli ráno. U nás mlha jako blázen, tím pádem i poněkud chladněji. Trasu jsem vybral takovou, aby jsme na jednodenním výletě ukázali kamarádům to nejhezčí co tímto směrem známe. Přes Novou Bystřici jsme to vzali směr Weitra a za ní měli první zastávku, skvělou vyhlídku Mandelstein, která se nachází asi 10 minut pěšky lesem od parkoviště. Stojí za návštěvu. Odtud jsme to vzali přes Nebelstein (což je velmi podobná vyhlídka), na který jsme z časových důvodů jít nemohli. Od Nebelsteinu jsme vyrazili přímou cestou na rozhlednu Gobelwarte nad Greinem, tuhle trasu jsme jeli vloni na podzim poprvé a byli jsme jí tak nadšení, že jsme se o ní chtěli podělit s kamarády. Rozhledna nikdy nezklame, ten pohled na Dunaj, Grein a Alpy u Mariazell bych mohl vidět 1000x a pokaždé budu nadšený. Pokračovali jsme směr Dimbach, kde jsme si všichni dle svých schopností užili ty fantastické zatáčky. Pak jsme to zlomili doprava a znovu sjeli k Dunaji, tentokrát jsme vyjeli až v St. Nikola an der Donau. V Sarmingsteinu jsme zašli do Gasthaus Strudengauhof na vynikající Wienerschnitzel (tohle byla sázka na jistotu, byli jsme zde už několikrát) a pak pokračovali podél Dunaje až na vyhlídku nad Weissenkirchenem, kde se po projetí luxusních serpentin otevře vyhlídka na údolí Wachau. Tímto jsme kamarádům ukázali moc krásný kus sousedního Rakouska a naši oblíbenou trasu. Vzhledem k pokročilé odpolední době jsme to namířili nejrychlejší trasou do Znojma, tohle už byl bohužel jenom přesun. Ve Znojmě jsme ještě chvíli pokecali, rozloučili se a vyrazili s Alčou a Jardou k domovu (Jarda ještě přespal u nás). Těsně před dojetím domů, ve střediskové obci, kam jsem chodil do školy, mi padlo krásný číslo - 100000km. To byla taková třešnička na dortu tohoto krásného dne při kterém jsme namotali 425 kilometrů.

Stewe (13) napsal 31.07.2020 v 07:12

Hofi, gratuluji ti k pokořené stovečce a přeji do další mnoho navštívených krásných míst. To, že padla za humny je taky zázrak

StB (26) napsal 30.07.2020 v 21:29+1

Do Greinu jezdím několikrát ročně, ale až po vaší inspiraci jsem dnes dojel až k rozhledně a cestou jsem navštívil i muzeum "železa" které popisuješ v druhém deníku. Bezva, díky. Krásných skoro 500.km

hofi01 06.09.2020 v 20:32

Tak super, pokud jsem inspiroval, tak vím, že moje deníky mají smysl.. děkuju

JKLM (3) napsal 17.07.2020 v 10:28

Krásně popsáno i nafoceno!!! Jako bych tam sám byl !

SlimM (48) napsal 16.07.2020 v 07:06

Díky za inspiraci. Přes 400 kilometrů s pěšími výlety byc asi nedal...

hofi01 17.07.2020 v 09:28

Nikde není napsáno, že to tam nesmíš přespat a jet to dva dny ? je to pak o to lepší

Milan1963 (272) napsal 15.07.2020 v 16:12

Jako vždy - suprový výlet a navíc hezky popsaný.

hofi01 15.07.2020 v 19:40

díky.. jak jezdíme tím směrem často, tak už máme trasu celkem vyladěnou.. ;)

• 13.4.2024 - super sobota v sedle

Předpověď počasí slibovala pěknou sobotu a my přemýšleli, jak s ní naložit. Pochopitelně, že motorkářsky ! Ale úplně jsme nevěděli kam vyrazit. Nakonec jsme si řekli, že to vezmeme zase směrem na Krumlov do Enduroparku,

Vloženo: 24.04.2024
    Uskutečněno: 13.04.2024
  • 6.4.2024 - toulání Českou Kanadou a Třeboňskem

Předpověd počasí slibovala 25 stupnů a sluníčko a tak jsme skočili do sedel Baworáků a vydali jsme se na první letošní potulku na velkých motorkách. Bylo to neplánované, takže jsme se tradičně nemohli rozhodnout za ano,

Vloženo: 07.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024
  • 28.9.-1.10.2023 - 18. sraz MotoRoute 2023 s odskočením

Ke konci září je pro nás již tradicí účastnit se setkání příznivců magazínu MotoRoute, přitom ještě v úterý nebylo jasné, jak nakonec pojedeme, protože Alči GS shořel alternátor a mojí Stovečce se vysypal startér. Nakone

Typ: Sraz
    Vloženo: 05.10.2023