Yamaha MT-09 (2015)

Vlastník MiraTDi
Vloženo 22.4.2015
Aktualizováno 13.4.2017

Údržba řetězu pomocí WD-40 - part II.

Vloženo: 13.04.2017, Uskutečněno: 01.04.2017, Stav tachometru: 12450 km, Zhlédnuto: 15x

Nové info ohledně údržby/mazání řetězu přípravkem WD-40:

Včera jsem poprvé došponovával řetěz. Osu zadního kola jsem posunul směrem dozadu o cca 3 mm abych dosáhl, výrobcem udaného, průhybu řetězu. Mám najeto 12.450 km.

Postup údržby řetězu pomocí přípravku WD-40:
Faktem je, že údržbu řetězu provádím po každé vyjížďce. Drtivá většina mých vyjížděk "kolem komína" je dlouhá cca 200 - 300 km.
Pozn.: při dlouhých vyjížďkách mám u sebe WD-40, které stříkám na řetěz po cca 400 - 500 km (pouze 1 nástřik).

Po příjezdu domů (ujeto 250 - 300 km) nechám řetěz vychladnou (stačí cca 20 - 30 minut). Poté po celé délce řetězu nanesu vrstvu WD-40 a nechám působit cca 20 minut. Následně vezmu suchý hard, který omotám kolem řetězu a pomocí ručního otáčení zadního kola provedu očistu řetězu.
Poté nanesu na řetěz druhou vrstvu WD-40. Tuto druhou vrstvu již nestírám hadrem, ale nechám ji zaschnout.
Mám ověřeno, že při ručním protočení zadního kola, kdy je řetěz mazán v prvním případě přípravkem určeným k mazání řetězu a v druhém případě přípravkem WD-40 je rozdíl min. 1 otáčka kola ve prospěch WD-40. Kdo to umí, dokázal by spočítat ztrátu výkonu na zadním kole...
Jak jsem slíbil, tak i nadále budu pokračovat v údržbě řetězu na nové MT-09 přípravkem WD-40 a podělím se s Vámi o výsledky. Samotného mě to velmi zajímá.

MiraTDi (0) napsal 13.04.2017 v 22:40

Pro "stnd": ...a tuto informaci jsi zjistil kde? Vlastní zkušeností jistě ne.
Moje zkušenost je jiná, a i proto provádím test na úplně novém řetězu. Zde Ti poskytuji video jednoho z "bláznů", kteří to také testovali: https://www.youtube.com/watch?v=SgcY3_Jgnwg&t=159s&index=4&list=PL5m4mTKwCWWvLzMQDusz99DA-eKw2QTa0

stnd (29) napsal 13.04.2017 v 22:26

Myslim že WD40 nemají v oblibě těsnící kroužky řetězu...

MiraTDi (0) napsal 13.04.2017 v 16:21

Je to přesně naopak - WD nemá z řetězu jak vylítat, neboť se buď setře, nebo se nechá zaschnout. Oproti jakémukoliv jinému "mazání" máš tím pádem motortku neustále čistou - ale dokonale.

StiefTomas (1) napsal 13.04.2017 v 11:40

Nevim, ale WD40 kdyz jsem kdykoliv dal na retez tak mi z retezu vylital a behem chvile byl bez oleje... Z toho duvodu se tam dava suchy mazivo, aby zustalo prilepeny na clankach...

• Údržba řetězu pomocí WD-40 - part I.

Od začátku provádím experiment s mazáním řetězu pomocí WD-40... a navíc s tímto přípravkem ošetřuji celou motorku. Řetěz jsem zatím nedošponoval ani o milimetr, a navíc, oproti doporučeným "lepidlům", nemám motorku "zas

Typ: Údržba
    Vloženo: 13.04.2017