Jawa 350/640 (2000)

Vlastník marky2991
Vloženo 15.4.2015
Aktualizováno 15.4.2015

Zvuk dvojtaktu mam dobre v pameti uz ako dieta ked ma otec raz zacas zobral na jednej z jeho babiet na ryby. Aj ked to bola ta najmenšia kubatura a ako maly chlapec drziac sa pochromovanych riadidiel pozerajuc sa na rucicku tachometra a minajucu sa cestu

První dojmy - Volal som na kazdy inzerat co bol na nete a vždy bud predana alebo majitel si ju nechal. Uz ked som to vzdaval tak sa objavila na nete zelena metaliza, povedal som si zavolam a ona este bola tak som povedal predavajucemu z Rimavskej Soboty, že ju beriem. Cely štastny som to bežal povedat otcovi že mam zajednanu len este odvoz bo to bola riadna dialka a nevedel som či otec si trufne s pripojenym privesom za 20 ročnym favoritom ist so mnou pre nu. A on bez vahania ze pojdeme, vymeni olej, vycisti sviecky a mozme v sobotu vyrazit. Boli to moje najdlhsie dni a nemohol som sa dockat. Sobotu sme dorazili bez problemov k predavajucemu, podali ruku a hned sli k motorke. Na ten moment nezabudnem nikdy v živote ten jawacky motor, spicove kolesa no z dialky nadhera. Ale postupnym približovaním som videl nedostatky, ktore skor vizerali ako keby si ju "nehyckal" ale len jazdim jazdim pokial ide. No nic plexi odlomene maska trocha pri hranatom svetle odrhnuta, to neva plexi zozenem, padak bol v igelitke aj s krytom retaze, radsej som ho ani nepozrel bo to bola hroza :(... Rychlo nakopnime, ked som si na nu sadol roztriasli sa mi kolena, doma sme nemali ani pioniera iba babce a na jawe som sedel 2 roky dozadu ale nevadi jedna dolu a potom hore, motor ide uzasne vyborny tah, z ladakmi sa prebudza, som ocareny ale ejha predna przda nedrzi presakuje, ale to sa bude dat spravit. S majitelom som sa dohodol na 500€ bo bola stav na zaplakanie ale aj tak moja motojka vysnivana. Tak rychlo domov musim sa odviest :)...

Bolo to trapenie veci a veci som objednaval ako prve plexi,oba spetaky, potom celi brzdovy valec, bo pri jazde z kopca som to zapichol do krikov. Dalej brzdovy spinac na bubnovu brzdu, novy padak, nalepky ( bo chybali), GO prednych tmicov, novy zadny plast , primarna aj sekundarna retaz nova spolu maly kryt aj s gumami. Na jeden rok staci a jazdim slapala uzasne len som si zvykal na radenie a brzdenie, klopenie zakrut.
Dalsi rok pokracoval novy vyplet, rafik, predne koleso GO brzdoveho strmena , novy predny plast, nove lamely spojky a nove gufera. Hold teraz je uz jawa pripravena a slape jak hodinky smer Liptov a dalej bez problemov skor ja si musim odpocinut.
Prirastla mi k srdcu a vzdy ked pretocim radiacu paku a nakopnem motor tak sa mi odvdaci nadhernym zvukom, je to skutocne motorka so srdcom a dusou a priatelka na cely zivot :)

stehlik81
stehlik81 napsal 11.04.20 v 06:52 10b.