Yamaha XV 750 Virago (1993)

Vlastník -Georgee-
Vloženo 22.3.2015
Aktualizováno 11.10.2017

Miluju ji. Splnila jsem si sen.

Motorka koupena od FIRMA:khmoto (Kutná Hora)

První dojmy - Sedly jsme si spolu hned od první chvíle, jsem absolutně nadšená. :-) Vůbec mi nevadilo, že je začátek března a že je ještě pěkná kosa, když jsem na ní jela domů. Motorka je krásně ovladatelná, sedí v zatáčkách, pohodlná. Je to přesně to, co jsem od ní čekala.

Před pár lety jsem si udělala řidičák. Manžel, majitel Suzuki GSX-R 750, mi chtěl koupit vlastní motorku. Chtěla jsem choppera. On mě ukecal na cesťáka, i to byl velkej ústupek. Na Yamaze XJ600 jsem se hodně naučila, "to nemohu říct", ale nebylo tam "to srdíčko", jak s oblibou říkávají drsní sportovci. Tuhle zimu jsem už byla vážně asi nesnesitelná, že se smířil se skutečností a v půlce března mě vytáhl z práce a jeli jsme 100km do Kutný Hory se podívat a rovnou jsme si odvezli tu mou, na kterou jsem se tady na motorkářích koukala od listopadu... Je pravda, že mě ještě po cestě lámal, že viděl super "géesixero", nebo jaká bych byla frajerka na "cébéeru tisícovce" (tou bych mu udělala největší radost, ale zaplnil by tak pořadník, že bych se do něj možná ani nevešla). Taky měl pádný argumenty, jakože jsem na tý motorce v životě neseděla (seděla jsem jen na 535, ale nebylo to ono) a že to bude neovladatelný a těžký a "trochu to v zatáčce nakloníš a ležíš, protože si škrtneš stupačkou a kdo Ti to pak bude sbírat z cesty". Cesta domů dopadla tak, že jsme se na motorce kvůli zimě střídali, manžel se velice staral o "moje zdraví" a velkou část cesty odjel sám. Unešený z jízdních vlastností, jak je to pohodlný (věta, kterou v manželství žena nikdy nesmí říct: "Já jsem Ti to říkala," mi duněla hlavou - no dyť, tohle křeslo prostě musí být pohodlný), jak je to ovladatelný, jak to bezvadně brzdí, jakej to má spodek a že musíme vyměnit ty originální výfuky za laďáky (to jsem taky říkala mimochodem ) Nedělám si iluze, že jsem z něj udělala čopráka (to jsem stejně nechtěla), ale jsem nadšená, že změnil názor a že se mu moje volba líbí. A jsem nadšená, že jsem si splnila sen a mám motorku, která není jen na kochačku, ale stačí vzít za plyn a ... jsem fuč...

boristajgr
boristajgr napsal 28.12.16 v 11:11 10b.

Moc hezká, decentní brašny a laufy, užívejte si jí, dokud jste mladá, já bych tuto motku taky rád, ale stáří mě odsoudilo do jiné váhové kategorie. Yamaze fandím a "kouzlo bílých čar...(song od Špinarové) mě drží nad vodou. Přeji spoustu krásných zážitků a šťastných kilometrů.

bortl
bortl napsal 29.04.16 v 21:06 10b.

Pořídil jsem si stejnou je super

Denyn
Denyn napsal 29.03.15 v 20:28

Moc pěkná vím když chytne za srdíčko, taky jsem si vloni koupil na staré kolena hodně pěkných kilometrů.

Dawes
Dawes napsal 29.03.15 v 14:51 10b.

Pěkná, ať dělá jen radost. Měl jsem to vloni podobně

Džandas
Džandas napsal 29.03.15 v 14:18 10b.

Skvělá volba, Virágo ti bude dělat radost a zadek bude jako v peřině. Přeji hodně krásných kilometrů.