Honda CBR 929RR Fireblade (2000)

Vlastník Kyubi
Vloženo 2.2.2015
Aktualizováno 7.2.2015

Po více než 20.000 km a 2 letech na FZ6 jsem se rozhodl udělat změnu. Po tom, co mi kamarád loni půjčil svou R6 jsem měl jasno, bude to sport.
Finanční situace "student" mi bohužel neumožnila koupit si vysněnou ZX-6R a ze starých šestek mi žádná nepadla

První dojmy - Dojmy zatím jen z testovací jízdy. Posez na sporta příjemný, člověk se sice trochu poskládat musí, ale mě to přišlo perfektní. 1,2 možná i 3 se tomu kolem 9.000ot. chce plynem na zadní (v předu o zub méně), do té doby klidný a kultivovaný chod, kde člověk skoro nepozná, že jede na litru. Těch zhruba 190 kilo podemnou nebylo vůbec znát a hlavně na člověka za tím plexi vůbec nefouká. Takže tam má 140-150km/h i když pocitově to ani nepříjde. Nad oných zlomových 9.000ot. jsem ani jednou nevytočil, protože jsem motorku ani sebe nechtěl pověsit na strom. Nebyla to žádná leštěnka, měla za sebou nějaký pád (ale který 13 let starý sport žádný nezažil, že jo). Ovšem nebylo to nic závažného, i když cenu jsem mohl o nějakou tisícovku ještě dolů srazit. No už se nemůžu dočkat, až ji na jaře proženu.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil určitě tomu, kdo už něco odjezdil. Někomu, kdo rád jezdí svižně, ale taky delší trasy. Sice to není žádná vražda, ale pořád je to skoro 150 koní pod prdelí.

Doplňky na motorce - Padáky, nové přední tvarované kotouče, gripy Harris, K&N filtr

Proč jsem si ji vybral. No asi pro to, že to je cenově dostupná motorka, přesně to jsem hledal. I když je to starší model, pořád se líbí. Nebudu se opakovat a psát znova dojmy z první jízdy. 1. března zdejší kolonku doplním o další pořádné zkušenosti.
Zatím jsem jen demontoval přední kolo a poslal ho na přezutí a výměnu zmíněných kotoučů.
Už aby bylo k***a jaro!!!