Honda XL 700V Transalp (2009)

Vlastník baresk1f
Vloženo 29.1.2015
Aktualizováno 30.1.2015

Transalp 700 je supr živá motorka na kterou se dá spolehnout .

Suzuki DL 1000 V-Strom: Zvažoval jsem Alpika a V-Storma , ale nakonec vyhrála sedmistovka , protože jezdím celkem hodně a přišla mi univerzálnějsí a obratnější než V-Storm.

První dojmy - S Alpikem jsem si začal hned sympatizovat , protože je na něm opravdu super svezení a člověka úplně donutí si tu jízdu užít ,jet v klidu a nejančit. Jelikož jsem měl předtím Bandita 600 , tak jsem se musel smířit s nižším výkonem a samozřejmě pomalejší jízdou , ale vůbec mi to nevadí, protože je krásně ovladatelná a dost živá.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je podle mě vhodná i pro začátečníka , protože se super ovláda a nemusí sní nikdo bojovat, pak proto že to neni žádnej supersport a jízda se naní prostě užívá.

Doplňky na motorce - Výhřívané rukojeti . V zimním počasí nepostradatelná věc.
Padáky od Givi
Plexi od givi.
Dalsí výbornou vychytavku kterou jsem mimochodem okoukal od motorkáře s Transalpem tady na webu jmenem wilik jsou jawacký stupačky na padácích .Na dlohý cesty je to fakt paráda, Díky Wilíku
Zasuvka 12V
Hlavní stojen. Dobrá vec na servis ( výměna kola, mazaní řetězovky atd.)
Závažíčka v heftech.
Nosiče horního a bočních kufrů.
Laděný výfuk mivv a sada co eliminuje katalizátor. Musím se přiznat že maličko jde od spodu hůř ,ale odrazilo se to ve vyších otáčkách, brutalní nadhernej zvuk a sem tam vyšlehne plamen.

Přivezl jsem si Alpika v lednu 2014 . Nová motorka znamenala nové zkušenosti,nové možnosti a spoustu času na dlouhých cestách.
Vybral jsem si Alpika hlavně pro své přednosti , spolehlivost , univerzálnost, dobrá spotřeba a je to dobrý společník na dlouhých cestách.
V roce 2014 jsme najezdili asi 11 tisíc km . Společně jsme se podívali do Chorvacka do Alp a procestovali pěkný kus ČR.
Alpík opravdu překvapil super ovladatelností v zatáčkách a krásným zátahem do kopce a to i když jsme jeli ve dvou a plně naložení .Možná je to jenom můj subjektivní názor , ale při svižnější jízdě ,když srovnám odpružení Bandita s Alpíkem což je enduro tak myslím ,že je docela dost tvrdej (předek) a celkem cejtim nerovnosti. Jinak jízda na polňačkách , polích a neupravených cestách je parádní zážitek a to je další věc která se mi na něm líbí, člověk se postáví ,zapře se o nádrž a motorku má pod kontrolou.
Závěrem, kdo chce motorku na každodenní využití na dlouhé cesty plné překvapení a aby mu neutrhla ruce , tak Transalp je to pravé.

wsbk
wsbk napsal 05.06.15 v 11:23 10b.

Sedivy-136
Sedivy-136 napsal 05.02.15 v 20:34

Tiež som ju mal do dnešného dna super spokojnost,bez závad,s tou šestkou ma Gurun pravdu ,ale da sa zvyknut.Super stroj nech Ti dlho vydrží

speedwayHanzz
speedwayHanzz napsal 05.02.15 v 11:43 10b.

Gurun
Gurun napsal 02.02.15 v 16:54

Měl jsem ji (2010) a jediné co mi vadilo že to nemělo šestku, protože kolikrát kvůli zvuku motoru já ji tam hledal...asi víš o čem píšu.
Ale jinak ve své kategorii určitě top motorka. Tak ať Ti dobře jezdí a slouží!

Milan1963
Milan1963 napsal 30.01.15 v 13:20 10b.

Pěkná, osvědčená motorka.