Suzuki DL 650 V-Strom (2014)

Vlastník Clint.
Vloženo 19.1.2015
Aktualizováno 21.7.2021

Vloženo: 12.05.2021, Uskutečněno: 12.05.2021, Stav tachometru: 87839 km, Zhlédnuto: 39x

Servis předních tlumičů::::??? tak to jsem pořád nějak odkládal pořád myslím, že jsem to řešil poprvé, když měly najeto kolem 50tis a i když mi jedna skupina lidí říkala, že po 80tis km musí být už po smrti, tak jiná skupina lidí, do které i patří člověk fungující v Suzuki, říkaly, pokud nechčijou nebo se nezměnily jízdní vlastnosti, tak nic nedělat. Samozřejmě jsem měl možnosti se různě povozit i na jiných strojích i jiných stromech, zkratka žádnou negativni vlastnost tlumičů jsem nezaznamenal a tak jsem si řekl, že je přes následující zimu už udělám. Jenže jsem nachytal přední levej při prvních netěsnostech a tak se to vyřešilo samo. Takže při 87839 km poprvé udělaná údržba tlumičů(předních). Zatím jsem se na tom neprojel, ale jsem šíleně zvědavý, jestli něco poznám. Takže za mě, opět Suzuki palec nahoru, co ta motorka umí najet a jaký při tom potřebuje servis. Pokud mě nějak nepředběhne sám, tak přes zimu udělám jen ten zadní, zatím zjišťuji jestli jde taky repasovat a jak a nebo se musí koupit cely nový a tak, pak budu řešit jaký, nejraději bych v tomto případě originál, pokud uměl najet osmpětek proč něco měnit bo ne? jo a ještě bych se styděl, nezmínit se o mém top depochirurgovi, tentokrát jsem to měl naprosto all inclusive, jen jsem mu poslal fotku mokrého tlumice, odpovědí mi bylo zaslaní připravené objednavka na dily o dva dny pozdeji napsal, privez to a o dvě hodiny později mi to přivezl hotové , co vic si přát... PS nikdy ho nikomu nepůjčím

cong156 (8) napsal 15.05.2021 v 18:30

Pomalou změnu stárnoucích tlumičů lze opravdu těžko rozpoznat, ale probíhá zcela jistě. To, že změny nerozeznáš sám (ve vší úctě), neznamená, že tě jejich ztracené vlastnosti v krizové situaci třeba nepodrží.
Člověk říkající, že pokud netečou atd...NEMŮŽE BÝT VÍC MIMO! Ikdyž ma vstrom naprosto jenduché tlumiče, aspoň výměnu oleje si zaslouží jako jakékoli jiné.
Doporočuju jiný zdroj informací nejlépe od lidí z oboru.

1 reakce

Clint.
Clint. 25.05.2021 v 08:22

Mas pravdu, ted uz jsem neco najel a zmena je tedy veliká, mel jsem je udelat mozna driv a jsem rad i za zkušenost a pustím se i do toho zadního, ted je znát jak nestíhá oproti predku

zeke11 (138) napsal 12.05.2021 v 18:59

Šikula... Zadní dej případně zrepasovat, cena origo je dost vysoká Já jsem přemýšlel nad Street boxem od Hyperpro - jsou tam progresivní pružiny na předek a zadní nový... Jo a asi se ti do té práce moc nechtělo když jsi se tak kochal.....

1 reakce

Clint.
Clint. 12.05.2021 v 19:25

No uvidim jeste co s tim zadním provedu, poptám vse a pak se nejak rozhodnu, ty progresivní si myslim ze uplne nepotřebuji ale uvidim, jinak do prace se tesit...no u toho jsem se jeste nenachytal :) :)

• Courání po práci

Zatím se nepovedl žádný dlouhý zajímavý výlet, jen ježdění do práce a nějaké to zabloudění, nebo víkendové courání. Plány jsou, tak snad dopadnou... :-P

Vloženo: 13.06.2021
    Uskutečněno: 13.06.2021
    Tachometr: 92000km
  • Servis

Opět servis po šesti tis. kilometrech. Klasika olej, olejový filtr a vzduchový filtr. Letošních šest tisíc kilometrů bylo odjeto za dost zmrzlých časů i nečasů a tak doufejme, že leto konečně dorazilo definitivně a mrazy

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 03.06.2021
    Uskutečněno: 03.06.2021
  • Víkendové couráni

O vikendu jsem najezdil za povinnostmi kolem 600km, ne že by bylo nutné najezdit tolik ale... prostě se tam to číslo nějak naskytlo :-D

Vloženo: 26.04.2021
    Uskutečněno: 26.04.2021