Triumph Tiger 800 XC (2011)

Vlastník Igelkaktus
Vloženo 30.12.2014
Aktualizováno 16.7.2020

Je to tajemný krasavec a divoká šelma

Motorka koupena od FIRMA:RV moto (Klabava) - Bez problémů

BMW F 800 GS: Nějak se mi přestalo líbít a jezdí jich moc.
Suzuki DL 650 V-Strom: chtěl jsem silnější a nějak hezčí

První dojmy - Dnes 13.01.2015 jsem jí přivezl od prodejce. Krásný slunečný a teplý den, jak stvořený pro nějaký začátek mé jízdy na nově pořízené motorce. Jak jinak, do ruky padla hned a výkonově luxusní. S TA 600V se nedá srovnat, přeci jenom 12 let pokroku je přeci jenom znát:-)

Motorku bych doporučil pro - Motorka je pro motorkáře většího zrůstu, nebo hodně zkušeného. Přeci jenom 215 Kg je pořádnej macek a tříválec o výkonu 95 PS bude pěkně cvičit. A také cvičí a krouťák je hodně dobrej. Motor se zvedá na trojku od 2 000 otáček úplně v pohodě

Doplňky na motorce - Nastavitelné čiré plexi Air Flow, Vyhřívané rukojeti Saito, padací rám givi, Kufr givi Trekker černý s hliníkovým víkem (Monokey) TRK 52N s opěrkou a horním kovovým nosičem, centrální stojan SW-Motech, Tankvak Givi XS308, el.zásuvka 2xUSB, SW-Motech zvýšení řídítek +20, kryty rukou. Zatím mi ale nedošlo vyšší plexi a tak si počkám. S tím továrním to nad 120 Km /hod pěkně klepe do prsou a tak vyšší plexi je nutnost. Dnes jsem namontoval centrální stojan a trošičku zpestřil bílo-černou motoku červeným reflexním proužkem na černých kolech. Hlavní smysl je v tom, aby si blondýnka na vedlejší silnici všimla, že jede motorka po hlavní silnici a je vidět i z boku

Průměrná spotřeba - 5.83696 l/100km

Jako každej jsem začínal na fichtlu každodenním dojížděním do školy. Potom jsem měl Jawu 250. Krize středních let mi dohnala a pořídil jsem TA 600V rok 1999. Po třech letech mi začal nudit a tak jsem pokukoval po něčem novějším a silnějším. Byl mi doporučen a zalíbil jsem si malého Tigříka a teď se těším na teplo až vyjedu. Nemám strach, že si na něj nezvyknu, když jsem si zvyknul na Transalpa, tak přeskok na Tigra nebude žádnej problém A také, že není. Na lepší se zvyká snáze. Jsem nadšen a v sedmém nebi. Teď už se budeme pouze mazlit a zvykat si. Uvidíme s kým mám tu čest až na nějakém větším tripu.

Igelkaktus
Igelkaktus napsal 16.09.16 v 17:28

Letos v létě dokoupeny boční kufry Kappa.

boucek69
boucek69 napsal 14.07.15 v 12:43 10b.

super stroj o víkendu jsem stal také majitelem tigříka super a hned jsm si ho zamiloval

raser
raser napsal 05.03.15 v 20:10

Tveho Tigera jsem v Klabave videl. Jedine co se da rict

gulliver
gulliver napsal 31.01.15 v 09:45

Uuu, zajimave carkovane rafky
Dalsi mezi nami Tigriky!
Je zajimave, ze se kazdemu tak libi, kdyz je tady anketa, zda F800 nebo Tiger 800, Tiger ma 2x tolik hlasu, ale pritom nas jezdi tak malo... Ale nakonec je to dobre, jsme tak vzacnejsi

maman
maman napsal 28.01.15 v 22:47