Aprilia Pegaso 650 (1996)

Vlastník socma
Vloženo 30.12.2014
Aktualizováno 30.12.2014

Jde o klasické Pegaso 650, bez jakýchkoli úprav. Je to ještě model s dvojicí karburátorů a motorem Rotax, co měly i BMW.

Suzuki DR 650: důvod neuveden

První dojmy - Motorku mám teprve krátce, takže nějaké soudy nejsou na místě, ale první dojmy byly výborné. Podvozek je dobře nastavený, v zatáčkách držela jak má a výkon má taky dostatečný. Překvapil mě i brzdný účinek předního dvoupístu v kombinaci s velkým kotoučem (byl jsem zvyklý na brzdy z DT). Jen je trochu těžší, ale to se u tohoto druhu a kubatury dá očekávat.

Tenhle model jsem si vybral protože už jsem chtěl postoupit o něco výše. A tak byl cenově dostupný. Další možnosti byly například DR 650 nebo Bigouš, ale to už jsou zpravidla starší stroje, vzadu mají bubny a většina jsou staré vrány. Na motorce toho ještě moc najeto nemám, nejdelší trasa byla cesta od předchozího majitele, cca 200km. A Aprilka si s tím poradila bez problému. Podle mě je to stroj spíš na silnici, ale zvládne i lehčí terén. Taky hodně záleží na obutí a schopnostech řidiče. Já mám obuty Mitasy E-08 a na silnici drží jak přilepená. Polňačky taky v pohodě. Ale do nějakého těžšího terénu bych si netroufl. Jinak jak už jsem psal, tak podvozek mi sedl, není ani tvrdý, ani moc měkký, prostě tak akorát pro pohodlnou jízdu. Brzdy jsou na tom taky celkem dobře, ovšem zadní za tou přední trochu pokulhává.