Jawa 250/553 (1958)

Vlastník LiborL.
Vloženo 14.12.2014
Aktualizováno 14.12.2014

Jawa 250 / 553 tzv. Libeňák. Tuto motorku jsem koupil úplně náhodou od jednoho hajného, který ji měl kdysi na polesí přidělenou jako služební.

První dojmy - První dojmy z jízdy nejsou, nejel jsem na ní, protože toho nebyla schopná. Ale radost z koupi byla neskutečná.

Tuto motorku také čeká renovace. Nebyla kompletní a shánění dílů bylo opravdu náročné. Nyní mám už téměř vše. Dost mi pomohlo, že někteří kolegové vozili ze Švédska tyto typy upravené pro armádu a rozprodávali je na díly. Problém v době koupi bylo také sehnat co nejvíce informací a to se nakonec ukázalo jako velmi nepříjemná záležitost. Lidí, kteří teto typ znali, bylo vcelku dost, ale byli skoupí na jakékoli informace. Víc je zajímala možnost motorku odkoupit a když nepochodili, dávali najevo pohrdání někým, kdo chce něco renovovat a nikdy na tom nezávodil. Nakonec se informace podařilo sehnat a dnes je to úsměvné, protože se postupně vše objevilo na internetu. Ale v době, kdy jsem moto koupil, nebylo na internetu nic.

Marekh22
Marekh22 napsal 30.05.19 v 09:39 10b.

Toto je takova klasika tady, nejste sam kdo na tohle narazi. U MX motorek to je jeste horsi.

liň
liň napsal 14.12.14 v 19:59

tak přeju mnoho úspěchu při renovačce a pak se pochlub