Honda CBF 600S (2004)

Vlastník piff
Vloženo 6.12.2014
Aktualizováno 6.12.2014

Honda CBF600S můj nový přírůstek

První dojmy - Letos jsem změnil značku i typ,musim přiznat tahle motorečka je jiná než ta předešlá.Srovnávat enduro a tohodle cesťáčka to fak nejde protože každá má své . A tak jí mám a poznávám:-)

Motorku bych doporučil pro - především pro nenáročné a začínající motorkáře

Doplňky na motorce - laďák,kufr

Jak se říká "změna je život" a tak nastal čas vyzkoušet něco jiného.Ctel jsem pohodlnou cestovní motorku na ježdění do práce a na občasné výlety. Tak že nastalo opět dilema "jakou"? Serfoval jsem po netu ,četl recenze,srovnával a hodnotil.Ve výsledku mých požadavků ( finance,servis,jízdní vlastnosti,pohodlí,ovladatelnost...)dopadla nejlépe tahle.
Letos jsem toho moc nenajezdil cca 2000 km ale myslím že na první oťukání to stačí Po nastartování je potřeba nechat trochu dýl zahřát je to karbec,motor táhne pěkně odspodu (v recenzích nekecali ). Při jízdě v zatáčkách se motorka nekroutí a celkově má dobrou ovladatelnost .
Brzdy jsou slušný (byl jsem zvyklej na horší) je to verze bez abs ale tu jsem ani nevyžadoval.Posez řidiče paráda,široký sedlo který se nechá výškově nastavit .Po dni ježdění "prdel v pohodě" tak že dobrý.V zadu jsem neseděl tak nemůžu hodnotit.
Při jízdě v tandemu motorka zvadne ale s tím se musí počítat je to jenom šestistovka,nicméně kupodivu neubyde na jízdním komfortu (zkrátka spolujezdec za zády není "vopruz") a to mě fakt překvapilo . Pod sedlem spolujezdce je pěkně vyřešený prostor kam se bez problémů vejde lékárnička,nářadí,měřák tlaku a dokonce i spej na opravu pneu!!
Plexi se nechá nastavit a pěkně vede vzduch tak že ve vyšší rychlosti to netahá helmu z hlavy .Jako velkou výhodu musím vyzvednout že ve výbavě tohoto typu je i centrální stojan což usnadňuje manipulaci při péči o řetěz.
Spotřeba se pohybuje okolo 5 litru což je pěkný.
Co se týče servisu tak jsem trochu zainvestoval a nechal přetěsnit vidlice,vyměnit olej ,filtr,přední brzdové destičky a před koncem sezony kompletní řetězovou sadu.
V průběhu příští sezóny mě ještě čeká přední guma a potom snad už nic tedy vlastne jo jenom JEZDIT !
Příští rok bych chtěl vyrazit někam dál ale nic konkrétního neplánuji (vše záleží na čase penězích a drahé polovičce),každopádně tahle motorka má cestování v krvi a bylo by škoda toho nevyužít.
To by bylo asi tak všechno co jsem chtěl napsat ..tedy zatím ,později přidám další fotky .
Přeji všem hodně kilometrů v sedle bez nehod a spoustu zábavy na cestách

Milan1963
Milan1963 napsal 16.12.14 v 14:00 10b.

Motorka a hezky napsaná recenze. Dávám 10 bodů a přeju pohodové kilometry.