Suzuki DL 650 V-Strom (2004)

Vlastník ladinhlad
Vloženo 22.10.2014
Aktualizováno 18.4.2020

Velká, pohodlná, dostatečný výkon, ideální na cestování i běžné ježdění, předpokládám příznivou spotřebu.

Honda XL 650V Transalp: Na cestování ve dvou slabší motor
Yamaha TDM 850: Neměl jsem nejlepší reference a pro moji figuru docela malá
Honda XRV 750 Africa Twin: Nesehnal jsem zachovalou s jasnou historií

První dojmy - Z mého pohledu krásný tah motoru, díky laděnému výfuku úžasný zvuk. Protože jsem přesedlal ze skůtru (Burgman 400), zvykal jsem si na vyšší těžiště. Příjemně mne překvapilo,jak "žehlí" nerovnosti na cestě.

Doplňky na motorce - Padací rámy, vyhřívané hefty, laděný výfuk Sebring, nosiče kufrů Marcelus, zadní kufr Givi, boční Alu kufry, hlavní stojan,botka bočního stojanu, rozšíření zrcátek, nerezový kryt motoru, ukazatel zař.rychlosti Gipro Atre...

Vezl jsem ji z Břeclavi a protože mám málo motorkářských zkušeností, jel jsem většinou s respektem. Na rovikách a při předjíždění jsem ovšem stejně neodolal a protáhl ji. Mile mne překvapilo, jak jde krásně za plynem i na šestku, jakmile je na tachomerru osmdesátka, stačí otočit heftem a motorka ochotněkrásně zrychluje. Použil jsem několikrát i při předjíždění. Přestože už je to pořádný kus železa, jde ochotně do zatáček. Posez mnohem příjemnější než na Hornetu, se kterým mám krátkou zkušenost. I spolujezdec se na ní cítí dobře.
25.7.2016
Mám za sebou několik tisíc kilometrů, včetně Balkánu ve dvou, takže mohu přidat nějaké dojmy. Pohodlná jak pro jezdce, tak spolujezdce, jízdní vlastnosti a ovladatelnost úžasné. Výkon motoru je pro mne naprosto dostatečný, je pravda, že jezdím rozumně, nemám potřebu závodit, či za každou cenu předjíždět. Když podřadím a dám motorce ty správné otáčky, zrychluje velmi dobře.Spotřeba při plné zátěži na Balkáně kolem 4,5l/100km, měřil jsem každou nádrž zvlášť a dostal jsem se i pod 4litry na 100km. V žádném případě nejezdím na spotřebu. Koketoval jsem s myšlenkou udělat si radost a vyměnit stromka za prestižní a vychvalované BMW GS, ale nenašel jsem jediný rozumný důvod, vskutku není nic, co by mi na Stromu vadilo, či chybělo. Pravdou je, že bych uvítal ABS, které mladší Stromky mají. A kardan, ale nečiní mi problém každých 500km namazat řetěz. Upřímně jsem myslel, že mi bude vadit malá světlá výška, ale ani po namontování nerezového krytu motoru výšku řešit nemusím.

MILOS61
MILOS61 napsal 28.01.17 v 00:35 10b.

Taky sem řešil co po TDM900. nebila to špatná motorka ale když měla najeto 116000 tis km tak bylo čas na výměnu koupil sem BMW 1150 GS a po roce sem se ho s radostí zbavil né že by to bylo špatné moto ale prostě jsme si nesedli koupil sem Vstrom 650 a naprostá spokojenost mám sním najeto 35 tis km několik moto dovolených po balkáně a naprostá spokojenost a t o vše ve dvou

Raisto01
Raisto01 napsal 01.12.16 v 09:32 10b.

Super stroj. Jezdit, jezdit, jezdit, nic jinýho nezbývá

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 26.02.16 v 03:27 10b.

Super moto,ať slouží .
Výborný výběr, lepší moto v teto kategorii není.

Clint.
Clint. napsal 25.02.16 v 19:29 10b.

výtej mezi stromkama,budeš spokojenej,jasných 10 béček

walaszek
walaszek napsal 10.12.15 v 11:39 10b.

Stromek je super Ať dělá jenom radost.