Babetta 210 (1994)

Vlastník danicz
Vloženo 30.9.2014
Aktualizováno 26.9.2016

Prostě Babetta se vším co k ní patří. Stylové přibližovadlo na projížďky do okolí chalupy.

První dojmy - I po letech odpočinku šlape jak hodinky. Malinký dvoutakt brblá a táhne, "dvouspojkový automat" řadí spolehlivě a tam kde má. Trochu problém je zastavit - nebrzdí to a z předního i zadního bubnu se ozývají kovové zvuky, ty také určují další oblast mého (prozatím vesměs marného) snažení. Posez bez stupaček je zvláštní, kterou nohou dopředu? Nebo jednu nahoru a druhou dolů? :) Volím tedy "kupředu levá" a už se kochám krajinou. Na to je ostatně na Babettě dost času...

Motorku bych doporučil pro - Dnes již klasický moped pro všechny s nadhledem, pro ty kdo se nebojí zjistit jak funguje karburátor nebo odstředivá spojka a jsou ochotni se čas od času trochu ušpinit.

Doplňky na motorce - Košík ;) Jinak bez doplňků, vše originál.

Jak jsem se dostal k Babettě, mé první "motorce"? Jednoho krásného červnového dne mi tchán povídá: "Nechceš Babettu na chalupu? Stojí nám už léta ve sklepě a nikdo na ní nejezdí." A mě, třicátníkovi z naprosto nemotorkářské rodiny najednou bylo znovu patnáct... Za pár týdnů se už vezla v kufru rodinného MPV směr venkov.

Mopedy a motocykly nepolíben, něco jsem si mezitím nastudoval aby mě nic nepřekvapilo. A přece - čekal jsem starší a značně použitý kus a místo toho jsem z auta vyložil modrou Babettu jako novou, jen oprášit. Ještě vyměnit svíčku, z nádrže vylít něco, co dřív mohl být benzín a start. Ale ouha - motor chytne, ale po přidání plynu zdechne. Problém byl v palivovém kohoutu, ze kterého jsme celé odpoledne špendlíčkem šťourali podivnou bahnitou hmotu. Pak vyměnit těsnící gumičku v kohoutu, znovu zapojit, nalít benzín s olejem a jezdit až do večera.

Od zprovoznění jsem na ní kromě obligátního odmaštění spojek prakticky nemusel sáhnout - ale chcí aby byla jako nová, že jo? Takže výměna snad ještě původní přední pneu za novou Mitasku, nové zadní světlo namísto původního popraskaného, výměna prasklého plastového krytu spojek a nový černý košík ať neděláme před Jednotou ostudu...

Co dodat? Můj stroj je věrný a spolehlivý, jezdí skoro zadarmo a rozdává radost jezdci i okolí :) Na cestu pro rohlíky nebo na poklidné kochání se krajinou na úzké asfaltce mezi lesy a poli není nic lepšího. Na druhou stranu - ve skutečnosti zas tak moc nejezdí, nebrzdí a koneckonců ani nesvítí. Prakticky vše se dá bez problémů sehnat, ale kvalita náhradních dílů z druhovýroby je proměnlivá.

Stepankah
Stepankah napsal 11.07.18 v 21:32 10b.

Babetka

..Hurdas..
..Hurdas.. napsal 17.11.14 v 19:09

jóóó je moc pěkňoučká

hruso25
hruso25 napsal 30.09.14 v 19:18

Do Babetty sa dá krásne zamilovať.