Triumph Bonneville 900 (2014)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 27.9.2014
Aktualizováno 14.10.2017

Vloženo: 17.09.2016, Uskutečněno: 15.09.2016, Stav tachometru: 9315 km, Zhlédnuto: 9x

BMW R NineT
Tak se mi po roce splnil opět jeden motorkářský sen. V BMW Stratos jsem si na dva dny vypůjčil tohoto krasavce. Měl jsem ho testovat již vloni, ale stroj se těsně před tím prodal a já vzal za vděk BMW R 1200 R. Pokusím se shrnout moje vlastní pocity z motorky, z jejího vzhledu a jízdy na ní. Převzal jsem motorku a vyrazil směr domov. Posed vcelku příjemný, ale klopný moment motoru mě dost zaskočil. Prvních cca 200 km jsem z toho byl dost v rozpacích. Zvláštní pohyb stroje do stran při jakémkoli přeřazení jak nahoru nebo dolů způsoboval v mé mysli zmatek a strach z toho, že motorka ujíždí a že si musím každou chvíli ustlat. Také kardan jsem dost vnímal, jeho surový mechanický projev způsobující lehké vibrace do stupaček a do sedla. Pořád jsem měl pocit, že se mi pod zadkem musí prostě něco vysypat. Odpružení se jevilo na předku dost hrdé, na zadku zase jak houpací křeslo. Přitvrdil jsem předpětí zadní pružiny a bylo to již lepší. Ale stále jsem měl z motorky takový zvláštní gumový projev. S počtem najetých km se to však všechno začalo měnit. Mozek počal odfiltrovávat projevy kardanu i pohyb motocyklu vlivem klopného momentu motoru a já začal trochu tahat za plyn. Najednou motorka ukázala svoji opravdovou tvář. Výborně se vodí do zatáček, je stabilní, motor nádherně táhne, brzdy prostě za jedna a k tomu neuvěřitelný zvuk sériových Akrapů. Nádherně se dávají meziplyny, úplně supr a značně návykové. Vůbec motor na mě udělal velký dojem, sice je to tak trochu žentour ale neuvěřitelně táhne a hrne se do otáček. Převodovka, jednoznačně samet. Jemné přesné řazení. Dizajn, tak to je kapitola sama o sobě, je prostě famózní.Pokud bych měl porovnat NineT a R1200R, tak Najtíčko je takový surový darebák, který zatraceně baví. R1200R je proti tomu výborný cesťák, který umí všechno, ale chybí mu trochu toho darebáctví, či poctivé mechanické motorky , na které si člověk musí všechno zasloužit. A víte co, já bych ho bral. Byl jsem z něho nadšen, utahán, rozlámán, ale prostě spokojený. Bohužel cena je dost děsivá na to, že to má spoustu plastu a nenastavitelný podvozek. Uvidíme, kam se bude můj motorkářský vývoj ubírat. Ještě malé doplnění. Včera dopoledne jsem motocykl jel vrátit. Vystihl jsem okno v dešťových přeháňkách a ze Štětí do Prahy jsem jel bez deště, až na mokrou silnici. Už v Liběchově jsem měl totálně mokrou prdel . Holt krása bolí.

Dovětek: Je neděle ráno, je to téměř jeden den po vrácení a já musím přiznat, že se mi Bavorák dostal pod kůži víc než jsem chtěl. Jsem ve věku, kdy si začínám vážit zcela jiných hodnot, nemusím závodit, ale toužím po co největších požitkách. NineT je přesně o tom. Je nádherný, je to rebel, a byl stvořen jen pro jediný důvod - návrat ke kořenům, jako motocykl plný emocí a splněných snů, jako nikdy nekončící můza pro vlastní formu stvoření motorky snů. Dá se z něho udělat super závoďák starých časů ale s vlastnosmi né nepodobnými mé 848, nebo jen tak proplouvat krajinou a kochat se okolím. Není to stroj na cestování, ale je to motorka na čištění hlavy.

KrtekBazi (2) napsal 17.09.2016 v 19:50

Moc pěkně napsaný,a tenhle naháč od BMW je docela jiné kafe než ostatní sourozenci

Milanek13 (48) napsal 17.09.2016 v 10:59

Moc hezký stroj . Z aktuální nabídky BMW bych si ho asi vybral.

• Buková hora

Minulé pondělí odpoledne, když jsem přišel z práce a relativně svítilo sluníčko, jsem se rozhodl jet stejnou trasou jako před tím na kole a to směr k Bukové hoře. No v sobotu jsem vyrazil na kole bez pití, bez batohu jen

Vloženo: 09.09.2017
    Uskutečněno: 04.09.2017
  • Jižní Čechy

V pondělí píše Milan, že jako už ta sezona tak nějak jde do finále, že by bylo záhodno udělat výlet na motorkách na jih k Šumavě. Termín středa půl desátá. Rozhoduji se rychle :-D , neb jsem letos byl nejdále v Mostě na

Vloženo: 26.08.2017
    Uskutečněno: 23.08.2017
  • Večerní projížďka

Je půl sedmé sobota večer a já tak akorát čumím do monitoru u počítače. Venku celkem příjemné podvečerní letní počasí. Rychle se rozhoduji a běžím do garáže pro Bonnevilla. Pojedu se podívat na stav vody na Ploučnici do

Vloženo: 02.07.2017
    Uskutečněno: 01.07.2017