Triumph Bonneville 900 (2014)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 27.9.2014
Aktualizováno 14.10.2017

Vloženo: 14.08.2016, Uskutečněno: 14.08.2016, Stav tachometru: 8596 km, Zhlédnuto: 10x

Dnes jsem podnikl s kamarádem Jirkou celodenní výlet na motorkách a to za účelem shlédnutí dělostřelecké tvrze Stachelberg. Dělostřelecká tvrz Stachelberg (byl používán i český název Ježová hora) byla v letech 1937 a 1938 budována jako součást stálého československého opevnění. Nachází se na východním výběžku Krkonoš (kóta 632 Hřebínek) v blízkosti Rýchorského pralesa nad obcí Babí mezi městy Trutnov a Žacléř. Jejím úkolem bylo chránit Libavské sedlo, zemskou bránu mezi hřbetem Krkonoš a Vraními horami, kterou pravidelně v minulosti využívaly armády pro vpády do Čech i opačně (např. v roce 1866 během prusko-rakouské války 1. armádní sbor generála Adolf von Bonina) nebo husité při spanilých jízdách do Slezska. Tvrz nebyla stavebně dokončena a dnes je v ní zřízeno vojenskohistorické muzeum.
Po dokončení měla být tvrz vyzbrojena celkem deseti 100mm houfnicemi vz. 38 s dostřelem 12 km a rychlostí palby až 20 ran/min, osmi 4,7cm protitankovými kanóny vz. 36 s dostřelem 6 km a rychlostí střelby 35 ran/min; dále několika desítkami těžkých a lehkých kulometů pro obranu nejbližšího okolí vlastního povrchu tvrze.
Pro tvrz byla plánována posádka 778 mužů (46 důstojníků, 15 rotmistrů, 717 mužů); spolu s nimi mělo být v podzemí ubytováno dalších asi 240 mužů – dvě roty pěchoty – pro boj na povrchu tvrze. Tvrz měla v případě úplného obklíčení a stálého vedení boje odolávat nepříteli až dva měsíce; na tak dlouho byly kalkulovány zásoby munice, potravin, pohonných hmot a dalšího vybavení.
Musím smeknout před našimi dědy, co dokázaali v tak krátkém čase vybudovat. Při rychlosti stavby dnešních dálnic mi jejich dílo připadá jako zázrak. Rozhodně doporučuji navštívit a shlédnout. Opravdu to stojí za to. Celkem najeto s Triumphem Bonneville dnes 352 km.

Bubak- (-1) napsal 23.08.2016 v 17:47

Pěkné moc.

Milanek13 (48) napsal 15.08.2016 v 13:34

Tam jsem ještě nebyl , dobrý tip na výlet

DejvGSR (52) napsal 15.08.2016 v 08:47

Ahoj všem, výlet byl fakt skvělý, hlavně jsme na celý den vypadli z toho rutijního koloteče všedních dnů. Jirka dělal navigátora a vybral luxusní trasu, spousta zatáček a hlavně minimální provoz. No a pak jistě všici znáte okolí Železného brodu, Semil a dále na Harachov a podobně. No a samozřejmě dubské, nebo cesta na Český Dub z Bělé pod bezdězem.

KrtekBazi (2) napsal 15.08.2016 v 07:04

No,to muselo být fakt bezva Já už zase neseděl na motorce,alespon 3 neděle. nemám čas.

Hyacint (42) napsal 14.08.2016 v 21:36

Pěkný výlet.

JirkaCL (10) napsal 14.08.2016 v 20:52

Jj,super strávenéj den.

• Buková hora

Minulé pondělí odpoledne, když jsem přišel z práce a relativně svítilo sluníčko, jsem se rozhodl jet stejnou trasou jako před tím na kole a to směr k Bukové hoře. No v sobotu jsem vyrazil na kole bez pití, bez batohu jen

Vloženo: 09.09.2017
    Uskutečněno: 04.09.2017
  • Jižní Čechy

V pondělí píše Milan, že jako už ta sezona tak nějak jde do finále, že by bylo záhodno udělat výlet na motorkách na jih k Šumavě. Termín středa půl desátá. Rozhoduji se rychle :-D , neb jsem letos byl nejdále v Mostě na

Vloženo: 26.08.2017
    Uskutečněno: 23.08.2017
  • Večerní projížďka

Je půl sedmé sobota večer a já tak akorát čumím do monitoru u počítače. Venku celkem příjemné podvečerní letní počasí. Rychle se rozhoduji a běžím do garáže pro Bonnevilla. Pojedu se podívat na stav vody na Ploučnici do

Vloženo: 02.07.2017
    Uskutečněno: 01.07.2017