Yamaha XS 850 (1981)

Vlastník Jirkarosi
Vloženo 31.8.2014
Aktualizováno 15.1.2020

Prostě stará klasika. Krásný tříválec s kardanem.

Motorka koupena od Weller (Soběslav)

První dojmy - Před 17-ti lety jsem měl XS 750, tak jsem věděl co můžu čekat. Pružný motor, dobré brzdy, velké sedlo

Motorku bych doporučil pro - Tato motorka je pro milovníky tříválců a ty, kteří jsou ochotni dát do ní svůj čas, práci a nějaký peníz.

V roce 2013, po téměř 20-ti letech, jsem vybíral stroj k mé výšce 202 cm. A objevil jsem inzerát xs 850. Líbí se mi klasiky.

Po několika týdnech práce - karburátor, očištění rámu, kol a lakování, palivové kohouty, ošlechtění chromu, brzdy, atd. - jsem vyrazil v červenci na první projížďku. A byl jsem spokojen. Nejdříve jsem po letech znovuobjevoval své jezdecké schopnosti. Příjemně mě překvapily jízdní vlastnosti - pružnost motoru a brzdy. A potom i spotřeba - do 6-ti l/100 km. S ovladatelností se to výrazně zlepšilo po roce - dal jsem nový zadní plášť.

Záhy se objevil problém známý od XS750, totiž vyskakující rychlostní 2. stupeň.

Po opravě vymezením axiální vůle ozub. kola 2. stupně funguje už několik set km bez prolémů.
Za rok jsem se pustil do řešení designu. Zakoupil jsem barvy a tmely a především svodové potrubí výfuku. Dobře posloužilo z prvního typu XS 750 2D - uřezat napasovat výsledek je následující:

-Jandys-
-Jandys- napsal 18.01.20 v 10:57 10b.

krásná, paráda

p.epanica
p.epanica napsal 17.10.17 v 22:25

Udělej si chvilku ještě na nějakou pěknou fotečku ...

Weller
Weller napsal 27.12.14 v 21:35

Zdravím kolegu a kamaráda v jedné osobě, toto se Ti hooodně povedlo, gratuluju a přeji hodně kilometrů za řídítky parádního youngtimera.

context
context napsal 06.11.14 v 17:35 10b.

krasavec , tak ať ti dlouho slouží a přeji hodně najetých km bez nehod a opatruj ji, fakt nádherný kousek

p.epanica
p.epanica napsal 19.09.14 v 23:46 10b.

Vítej do klubu. Máš príma vkus ...