Yamaha XS 850 (1981)

Vlastník Míraxs
Vloženo 28.7.2020
Aktualizováno 27.2.2023

Stará kovařina s neotřelým vzhledem.

První dojmy - Hned jak jsem ji viděl, věděl jsem, že je to ona. První svezení bylo po dešti, krásně se vede, ten zvuk tří válců je perfektní.. Nějaký předchozí majitel ji nastříkal neodborně na černo. Rád bych ji dal původní lesk.

Chtěl jsem zajímavou, neotřelou motorku, proto při výběru byly v hledáčku starší ročníky. Nakonec se výběr zúžil na Honda CB, BMW R, Suzuki GS a Yamaha XS, která se ve finále stala favoritem. Když mi těsně nevyšla XS750 naskytla se koupě této XS 850 a já neváhal. Je tedy neodborně nasříkaná na černo, potřebovala seštelovat karburátory, ale jinak - zatím jezdí fantasticky.

Na zimu jsou plánovaný rozvody a uvidíme co se ještě objeví.

Po dvou letech provozu si nemůžu stěžovat - odstranily se nějaké malé poruchy (drobnosti), provedl se servis a motorka jezdí bez problémů, bez potíží. Najeto cca 2-3tisíce za rok. Její vzhled je stále zajímavý, takže i na eurobikefestu vzbuzuje zájem starých i mladých motorkářů (pokud vám neupadnou blinkry ). Výlety taky super jízda neomrzí...

Míraxs
Míraxs napsal 04.08.22 v 13:03

Po dvouletém užívání:
Motorka mě pořád baví, už jsem přestal jezdit jen okolo komína (měl jsem strach, jestly se mi nepokazí). Na motorce je prováděná běžná údržba - zapalování jsem nesehnal, tak je nastavený na funkční mez, jinak vcelku běžná údržba není problém. Od počátku mám pomalé starty - něco jak když máte slabou baterku a zlobí volnoběžka (někdy to při startu fakt škaredě škrábne). Opravoval jsem zadní blinkry - ty mi v Pasohlávkách v loni upadly. Ještě tam mám pár drobností co plánuju po sezóně vylepšit - hlavní stojan je neodborně opraven a špatně se staví, přední kolo vyrovnat - no naštěstí až na tu volnoběžku samé drobnosti.. Ťuk ťuk na dřevo

callowsick
callowsick napsal 10.11.21 v 17:52 10b.

Moc pěkná navzdory všeobecnému obdivu k drátěným kolům se mi tyhle dobový liťáky na youngtimerech líbí prostě víc

sekáčmagor
sekáčmagor napsal 10.11.21 v 15:31 8b.

Jó japonští kováři to byli machři...

abbany
abbany napsal 10.11.21 v 14:39 10b.

pekný základ na stavbu

Snekofon
Snekofon napsal 10.11.21 v 13:42 10b.

Je to nádhera - rozmýšlím co dát do garáže ze 70-80 let a pokaždé narazím na model, který jsem neměl v hledáčku, pak na mě někde vyskočí a rázem ho potřebuji... takto už mám fiktivně v garáži asi 8 motorek, které tam prostě být musí, a bojím se že teď budu mít na seznamu i XS
Ať dlouho spolehlivě jezdí !