Honda NC 700S (2013)

Vlastník jarekko
Vloženo 28.8.2014
Aktualizováno 28.8.2014

Honda NC700S je jednou z mála motorek které mně na dnešním trhu zaujaly, a to nejen po vzhledové stránce.

Motorka koupena od FIRMA:FOMI (Vendryně)

První dojmy - Mé první dojmy z moto byly hmm sedí se na tom skvěle a po rozjetí, sakra toto příjemně a svižně jede ve velmi nízkých otáčkách, i zvuk lahodil mému uchu leč ten nebylo bohužel slyšet po překonání asi 70km/h přes proudění vzduchu, což mně celkem štvalo.

Motorku bych doporučil pro - moto je vhodné pro kohokoliv, kdo ocení zvuk nízkootáčkového dvouválce, nehoní se za kilowaty, moto má jen 35, tudíž je vhodné i od 18 let

Doplňky na motorce - vyšší plexi, topcase, a laděný výfuk ixil

Průměrná spotřeba - 3.59 l/100km

Vybral jsem si teto stroj, protože jsem chtěl velkou motorku, která něco dokáže, a tato už mi něco dokázala.

O spotřebě této pneou už jste rozhodně četli mnohé ale, nicméně to musím zmínit protože pro cestovní rychlosti, kde rychlost stejně nepřekračuje 130km/h nebo alespoň ne dlouhodobě jsem se dostal nejvýše na 3,5l/100km. Při točení motoru do maximálních otáček a při rychlé jízdě (max. 184km/h) papal motor 5,5l.

K motoru samotnému, elektronický omezovač je nastaven na 6250ot./min, což není mnoho, ten motor by dokázal točit asi aji trochu více, nicméně když se blíží k těmto otáčkám tak už stejně trochu strácí tah, nejsilnější s největším záběrem mi přijde okolo 4tis ot./min.

Motorka díky nízkémů těžišti díky položeným válcům a nádrží pod sedlem jde velmi dobře do zatáček a nenní potřeba ji do toho vůbec nutit, prostě paráda. Ve fingované nádrži se nachází úložný prostor kde se vám vejde fakt hromada věcí, nebo přilba.

Tato moto mi přijde všestraná, díky záběru prakticky od neutrálových otáček ve městě nemá žádný problém, celkem bravůrně zvládla i polní cesty, naopak dálnice jsou trochu slabší strámka, motor točí velice ochotně a svižně do cca 120km/h, ale pak už výrazně slábne, navíc originální plexi spolu se vzpřímeným posedem je téměř k ničemu. při 150 jsem se musel vší silou držet řidítek abych neodlítl.

tak to je asi vše co bych si ke své moto vzpomněl, je radost na ní cestovat a po výměně plexi za o dost větší se i jízda po dálnici dá zvládnout celkem v pohodě.
Najeto mám už 17500 km a zatím si nemám nač stěžovat, možná zadní brzda by mohla více brzdit.

wsbk
wsbk napsal 05.05.15 v 13:45 10b.

Pupi04
Pupi04 napsal 26.10.14 v 01:17

Dobrá volba ... i ta barva je skvělá

Alesko
Alesko napsal 04.09.14 v 21:27 10b.

Vystizne napisane ,NCko paradne .Jasnych 10 bodov, a hlavne vela stastnych km.

Willik
Willik napsal 04.09.14 v 07:08 10b.

Pěknej kousek (10 b.)

jezdec74
jezdec74 napsal 31.08.14 v 20:59 10b.

Velmi dobrá volba pro každého, kdo touží po pohodové jízdě s příjemnou spotřebou
Gratulace k pořízení.