IZH Planeta 2 (1967)

Vlastník Martan_Veteran
Vloženo 26.8.2014
Aktualizováno 26.8.2014

Je to pořádný kus železa, který se jinde nevidí. Je tak ošklivá až je krásná.

IZH 56: Tahle byla v lepším stavu a o hodně velký kus blíž.

První dojmy - Po prvních kilometrech jsem myslel, že ji snad hodím do příkopu a půjdu pěšky. Po nějaké době jsme si na sebe zvykli a během roku jsem na ní už najel přes 1000km a stále se těším na další.

Stroj jsem si vybralběhem pracovního pobytu v Litvě, kdy mě lákalo přivést si nějakou památku, navíc která tady není moc známá.
Dohromady mám najeto bohatě přes 1000km a i přes občasné nálady to není špatný stroj. Motorka je hodně těžká, motor má pěkný zátah, převodovka odpovídá době a stáří, brzdy slabé a díky držáku na sedle není pozice jezdce úplně ideální, tím pádem delší cesta není z nejpohodlnějších. Spotřebu to má jako tank (taky to vyrobili v rusku), mě to vychází někde přes 7 litrů. Závady jako prasklé kontakty relátka od vibrací, přetržené lanko a seklý uhlík, snad nejsou ani závady.
Cestovní rychlost je tak kolem 70km, nad ni už vibrace motoru jsou dosti nepohodlné.

K750
K750 napsal 25.07.21 v 12:30 10b.

Super stroj ?

jarobil
jarobil napsal 18.01.16 v 20:06

Zdravím, sháním nějaká data k registraci. Taky jsem si přivezl Iź 56 a chci ho zaregistrovat. Chtějí hrozně moc informací. Pomůže někdo?
Jarobil

Luky.moto
Luky.moto napsal 01.09.14 v 15:09

Zajímavý kousek, to se mi líbí

Kostelník
Kostelník napsal 27.08.14 v 15:01

Paráda! Taky to madlo z moskevský tramvaje uprostřed sedla je skvělá vychytávka!

Dolin
Dolin napsal 26.08.14 v 19:49 10b.

Rozhodně super stroj!