Blata Origami B1 (2008)

Vlastník Ouki
Vloženo 13.8.2014
Aktualizováno 13.8.2014

Blata B1 prví moje pořádná závodní mašina na které jsem si užíval svoje zavodní začátky.

První dojmy - Co tu napsat hrozně moc se mi líbila. Krásná na pohled dizajn závodního biku moc jsem byl nadšený...

Motorku bych doporučil pro - Pro závodníky co nemaj prašule na okruhové ježdění a všechny šílence co rádi závoděj na všem co má dvě kola.

Takže jedná se o můj první pořádny minibike po Blatě 2,5 na kterou jsem měl problém se poskládat a spíše jsem se trápil než zavodil. Blatu B1 jsem kupoval starší, kdy měla problémy s vytáčením se do otáček. Doma jsme z mechanikem seřídili karburátor, kdy stačilo posunout jehlu, a blatička se pěkně rozjela. Posez oproti 2,5-ky je luxusní. Motorka pěkně jezdila a nejednou jsem se díky ní dostal na stupně vítězů (v našem hobby poháru o Evženův pohár na severní moravě) jediný problém co mě drtil bylo seřídit spojku měl jsem ji na 7500ot/min ale možná jsem mohl štelovat na víc jelikož nejsem žádné tintítko. Jízda na ni byla parádní a dvoutakt jsem si velice oblíbil je to taková hračka lehce se překlápí a má i parádní odpich pokud je dobře seřízená. Zvuk ve mně evokuje závody moto GP125ccm kdy ve 130000 je to pěkný fičák. Nakonec jsem ji prodal mladému jezdci z našeho poháru a ten si na ni tento rok 2014 snad dojede pro titul alespoň má na něj pěkně našlápnuto a tímto mu přeji hodně závodních úspěchu.