Yamaha XJR 1300 (1999)

Vlastník libor64
Vloženo 3.8.2014
Aktualizováno 3.8.2014

Autobus na 2 kolech,co dokáže potěšit

První dojmy - První pocit po přesednutí ze supersportu na klasiku je zvláštní. Ale při prvním větším potáhnutí za heft se srdce rozesměje ;-) . I když se z kraje jevila jako trochu těžkopádná,nechá se rychle pochopit a jízda je pohodová :-) .

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil všem,co jezdí supersporty,chtějí zvolnit a nechtějí přijít o pocit,který se dostavuje při otočením pravého zápěstí :-D

Doplňky na motorce - První věc,kterou jsem namontoval ,bylo malé plexi,

Po prodeji svého mazlíka GSX-R 750 SRAD jsem nevěděl, co koupit. Vzhledem k tomu,že jsem letos v květnu prodělal operaci karpálu a také přibývajícímu věku - na který se jako každý chlap necítím - jsem chtěl zkusit něco nahatýho. Strašně moc se mi líbí GSX 1400 ,ale rodinnej rozpočet by tuto cenu neutáhl,tak jsem si stanovil limit, který jsem nechtěl překročit. V době rozhodování jsem měl možnost svézt se na Zephyru 750.Možná mi to pár z vás bude mít za zlé,ale jízda na této malé motorce mi připadala,jak jízda na pionýru. Jelo to,brzdilo to,ale chybělo mi tam "něco" ,co jsem pociťoval při jízdě na sraďochovi.
Během pár dnů dovolené jsme se s rodinou podívali na několik motorek napříč republikou, z čehož zústali 2 favoritky . Definitivní rozhodnutí nastalo,když mi kamarád na Moravě ,který měl kdysi R1,zapůjčil svojí xjr 1300 sp . Byl to po dlouhé absenci neskutečný zážitek
Takže při návratu z Moravy ,jsme se stavěli na Vysočině a zakoupili tuto motorku.
Domů jsme to měli ještě asi 250km,takže manželka autem a já na mašině. Musím se přiznat,že po 100km ,kdy jsem při 170km rychlosti mě už ruce jak orangutan .Byl to prostě nezvyk,že se člověk neměl za co schovat .
Motku jsem přivezl 25.7. ,takže si na sebe zvykáme. Ale myslím si ,že to jde rychle.
Je to stroj,který by měl patřit mezi držáky s výkonem vhodným jak pro cestování,tak pro svižnější jízdu.

zkušební jízda

cesta domů

první noc v nové garáži

Čadil
Čadil napsal 06.07.18 v 18:23 10b.

papen
papen napsal 09.01.15 v 16:55

Jo jo je to kráska

PSOTNIK
PSOTNIK napsal 25.10.14 v 15:49

PARÁDNÍ MAŠINA

lacerta82
lacerta82 napsal 12.08.14 v 23:30 10b.

Super volba.at ti tato klasická strojovna slouží ke spokojenosti...krásný kousek

repre
repre napsal 05.08.14 v 13:37