Honda CB 500F (2014)

Vlastník Dawsonmoto
Vloženo 25.7.2014
Aktualizováno 19.8.2016

Moje první pořádná motorka, velmi dobře ovladatelná, rychlá, poměrně pohodlná

Motorka koupena od FIRMA:Autoelegance Brno (Brno-Řečkovice) - Velmi dobré, rychlé jednání

Yamaha MT-07: dlouhá čekací doba jaro/léto 2015

První dojmy - Motor, dobrá ovladatelnost ovladatelnost, svižná jízda, lehká váha

Motorku bych doporučil pro - začátečníci, je to motorka pro každodenní ježdění

Doplňky na motorce - Držák zadního kufru + kufr, polepy na kola, tankpad, kapsa na sedlo spolujezdce

Dobré recenze na motocykl pro začátečníka, akční cena, vzhled.

Zatím najeto 600 Km. Velmi dobrý motor, zatím zajíždím tak jsem jel max. 5500 až 6000 otáček. Brzdy jsou také slušné. Do 120 Km/h ideální cestovní rychlost, pak už začíná foukat. Nejdelší jízda v kuse kolem 180 km a byla bez problému, jsem vyšší postavy, ale na motorce jsem si našel pohodlnou pozici.
Zatím jako jediné negativum na celé motorce vidím malý úložný prostor pod sedlem spolujezdce, který takřka celý zabrala lékárnička. Jízda se spolujezdcem je spíš na krátké přesuny. Spotřeba se zatím pohybuje od 3,9 do 4,2 na 100 km Motorka se převážně hodí na okresní silnice a do města.
Po zajetí motorky 1000 km přidám další postřehy.
Z motorkou jsem zatím velmi spokojen, splnila moje očekávání.

4. 5. 2016
Motorku jsem na začátku třetí sezony prodal. Zkušenosti s touto motorkou jsem měl pouze pozitivní. Dlouhodobá spotřeba se pohybovala kolem 4 litrů na 100 km. Ideální motorka na naučení, jízdy po městě a okresních silnicích. I na cestování nebyla špatná jel jsem s ní max. 650 km/den do Slovinska a motorka bez problému zvládala držet krok s motorkami vyššího obsahu. Jízdu na dálnici bych doporučil pouze na kratší přesuny, kolem 130 km na jezdce už dost fouká, případně si přidělat nějaký štítek.
Motorku jsem prodal z důvodu přechodu na větší, jelikož jsem vyšší postavy a motorka mi časem připadala malá.

Celkově bych Hondu CB 500 F označil za výborně ovladatelnou, zábavnou motorku s dostatkem výkonu. Výborná do města, okresní silnice a horské silnice.

Motorka neměla žádnou závadu, pouze v rámci svolávací akce pro ročník 2014 byl vyměněn plovák v palivové nádrži v rámci záruky, jinak pouze běžný servis.
Všem zájemcům bych CB 500 F rozhodně doporučil!

steve21
steve21 napsal 29.07.14 v 20:24

Fešanda ať to jezdí

17dav
17dav napsal 25.07.14 v 18:36 10b.

dobrá volba