Yamaha WR 125X (2009)

Vlastník Nano
Vloženo 16.7.2014
Aktualizováno 16.7.2014

GO motoru (nespokojenost se servisem)

Vloženo: 02.03.2015, Uskutečněno: 10.11.2014, Stav tachometru: 30000 km, Zhlédnuto: 42x

Provedena kompletní GO motoru.
V servisu:
-Vyměněny všechna ložiska motoru
-Nový alternátor
-Nové pístní kroužky
-Kompletní nové těsnění
-Olej Castrol GPS 10w-40
-Olejový filtr Hiflo
-Chladící kapalina - Motul Inugel Expert
-Svařeny malinké dírky na výfukovém svodu
-Serizen motor

Doma:
-Vyměněny přední destičky a brzdová kapalina v obou brzdách

Teď k té nespokojenosti, pominu-li cenu za práci, která byla až moc přemrštěná, tak dále tu máme přístup. Jednou jsem do servisu volal a ptal jsem se jak postoupili a tak, pán mi řekl, že na motorce momentálně dělá, že už má rozdělaný motor do posledního šroubku, no říkal jsem si, že už to nebude dlouho trvat a budu zas jezdit. Shodou náhod jsem 15-20 minut po telefonátu jel s kamarádem okolo servisu. No co před servisem nevidím, kompletně složená motorka, to mě trošku naštvalo, ale přehlídl jsem to. Zhruba po měsíci jsem si přijel pro hotovou motorku, zaplatil nekřesťanské peníze a odjel domů. Bohužel jsem zhruba 2 týdny kvůli nemoci nemohl jezdit. Když jsem jel na motorce po té době do školy, při cestě zpět jsem si všiml něčeho zvláštního, byl to prasklý plast u konce sedla.
V hlavě mi vrtalo, kdy se to mohlo stát, byl jsem si jist, že cestou tam prasklý nebyl. Řekl jsem si tedy, že jsem asi nemehlo a při nasedání jsem do něj kopl a praskl jsem ho. Ovšem hned mi naskočilo, že plast je prasklý na druhé straně než nasedám, přivedl jsem se tedy k domněnce, že nějaký dobrák si chtěl vyzkoušet jaké to je sedět na motorce a třeba ho ukopl, nebo nějaký nepřející spoluobčan záviděl ji chtěl trošku poupravit. Zhruba po týdnu mi přišly destičky, tak jsem je tam chtěl rovnou namontovat. Když jsem motorku odkapotoval, nevěřil jsem svým očím, koukal jsem na plast, který byl svařený a hned mi došlo, že je to práce servisu. Hned jak jsem to viděl začal jsem motorku prohlížet, za malinkou chvilku jsem byl zděšen, našel jsem ještě další 3 odřeniny na stejné straně, kde byl plast prasknutý. Dle mého názoru motorka někomu na dílně spadla ze stojanu. Byl jsem velmi naštvaný ne jen na to co udělali a že mi nic neřekli, ale i na to jak špatně to opravili, největší prasklinu svařili menší hned vedle ní nechali a perličkou na závěr je lepidlem nebo nějakým silikonem přilepený držák ke kostře motorky. No co na to říci? Asi jen to, že po této zkušenosti si menší věci opravím sám a větší co nezvládnu já, přenechám známému klidně i za větší obnos za práci.
Jméno servisu zde nebudu psát, aby mě někdo nenařkl, že jen kazím jméno firmy, ale pokud by to někoho zajímalo, rád mu ho zdělím.
Děkuji za přečtení a dávejte si i vy pozor na podobné věci.

• Výměna oleje a filtru

Vyměněna svíčka CR8E NGK

Vloženo: 05.08.2014
    Uskutečněno: 05.08.2014
  • Pravidelný servis

Vyměněn olej použit Castrol 5W-30 FULL SYNT. Gumy Pirelli Sport Demon Baterie 12V 5.5-4AH

Vloženo: 16.07.2014
    Uskutečněno: 04.07.2014