Aprilia Rally 50 (1996)

Vlastník ArciMan
Vloženo 13.7.2014
Aktualizováno 13.7.2014

Sluzebnik do mesta a nejlepsi vec co jsem si kdy koupil...

Piaggio NRG 50: Rally je legenda !!!

První dojmy - Moto sem koupil pridusene,majitel byl asi domaci ladic amater, takze prvni jizda nic moc...az po vyladeni ve Scootlandu kde mi z 1.5 KW co stroj mel na brzde kdyz sem ho privezl,udelali 4.5 KW !!! Stroj zustal seriovy pouze vyladily karburator-totalne rozhasena karburace,moc benzinu,moc oleje proto stroj nesel do otacek-spicka byla ve 4000 tet je 7000. Dale dali lehci valecky do variatoru diky tomu se drasticky zmenily rozjezdy coz potesi zejmena na krizovatkach. Dale vymena kontrastni pruziny,vymena svicky a fajky za NGK,novy vzduchovy filtr Malossi RED sponge. Scooter jsem koupil s vyfukem Giannelli Smile coz je lepsi jak serie ale zadna zavodni hitparada to neni,zvuk je fajn. Na scooter jsem si namontoval podlozku pod zadni tlumic cimz sem zvednul sedlo o 4,7 cm (merim 192 cm) posez je nyni pohodlnejsi a scooter se mozna i lepe ovlada v zatackach,zato zene se nyni naseda podstatne hur. Prece jen je to vzduchem chlazena Italka,tak sem pro horke letni dny namontoval kaplicku naporoveho sani od STR8 kterou jsem si jeste upravil pro vetsi napor studeneho vzduchu. Po tomto naladeni je stroj vykonove uplne nekde jinde.

Doplňky na motorce - Podlozka pod zadni tlumic-zvyseni o 4,7 cm.
Kaplicka naporoveho sani STR8 - individualne upravena.
Vyfuk Giannelli Smile

Aprilia Rally 50 AC je vzhledove velmi atraktivni a to i pres to ze ji bude 20 let !
Vynika svym enduro vzhledem ktery potrhuji siroka kola, v mem pripade s drapakem na zadnim kole.
Jizda,rozjezdy a zrychleni na nejakych 60 KM jsou skvele,maximalka je kolem 70 KM.
Jizda ve 2 se taky da ale preci jen je to 50...
Motorka me NIKDY nikde nenechala !!! Velmi spolehliva !!!
Scooter jsem si koupil na jezdeni na chatu-lesni cesta,blato,kopce-a na tento ucel je perfektni ! Siroka kola s hrubsim vzorkem jsou perfektni do terenu ovsem na silnici docela huci a do zatacky se z drapakem nemuzete polozit tak jak s hladkym vzorkem.
Nicmene ovladatelnost je dobra,stroj posloucha a nejakou vaznejsi a drazsi zavadu jsem za 3 roky nemel jen leju olej a benzin,spotreba max 3 litry na 100KM.
Olej vychazi 1L na sezonu-Repsol 2T
Dily na motor MINARELI jsou k dostani vsude a za rozumny peniz ale s plasty-kapotami je to horsi, jsou nesehnatelne.
Mozna jediny nedostatek jsou brzdy,kotouc vzadu by bodnul a vepredu vetsi neurazil ale to jde vymenit...
Ulozny prostor pod sedlem je dostacujici,dam tam vetsi nakup nebo 2 helmy-kokosy ,integralka se mi nevejde.

tomasNJ
tomasNJ napsal 09.12.14 v 18:37

kotouč větší nedáš, protože kolo má jen 10 palců a nevlezl by se tam třmen... pořešit deskama Malossi sport, dozadu taky(obložení)

Tonyny
Tonyny napsal 25.07.14 v 16:50 10b.

tady to mas bracho