Suzuki RF 600 (1995)

Vlastník TomasSt
Vloženo 11.7.2014
Aktualizováno 11.7.2014

Krásný, velký, silný stroj. A také spolehlivý.

Jawa 350/640: Jawy v lepším stavu se prodávaly za docela slušný obnos, který se hodně blížil ceně této krásky. A technicky jsou tyto stroje úplně jinde..

První dojmy - Nikdy jsem před ní nejel na silné motorce. Zkušenosti jsem měl jen ze starých 2taktů. Takže to byl vstup do úplně jiného vesmíru. Jelo to jako prase, jelo to jak po kolejích a navíc to i brzdilo. Prostě ráj.

Koupil jsem ji ještě dřív, než jsem měl na to vůbec papíry. Tak měsíc mi stála doma, ale pak už jsem brousil stupačky. A to doslova. Nejraději jsem jezdil do buchláků, kde jsem to klopil tak, že jsem párkrát šktrl o zem i výfukem. Pro mě ta motorka měla ideální posed a geometrii, protože i když jsem dřel stupačkama, vůbec jsem necítil z motorky žádnou nejistotu. Jela prostě tam, kam jsem ji poslal.

Ale pak to přišlo. Při poslední projížďce před zimováním v jedné zatáčce bylo trochu mokro a už jsem ležel. Naštěstí se nic nestalo, jen odřené plasty. Tak jsem si aspoň krom běžné údržby zkusil přes zimu i kytování a lakování.

Erefo jezdilo parádně. Na svoji váhu mělo krásný odpich už odspodu. Brzdilo a zatáčelo luxusně. Ale stejně jsem ji prodal a dobře jsem udělal. Bylo to těsně před změnou výkonostního stropu u skupiny A18. Pak už bych erefo tak výhodně nikdy neprodal. Sice mě to chvíli mrzelo, ale po 2 letech jsem pořídil náhradu