KTM Duke 390 (2014)

Vlastník gmad2666
Vloženo 30.6.2014
Aktualizováno 30.6.2014

Výborvná motorka prostě La mota excelente :)

Motorka koupena od FIRMA:SETTE (Vlašim)

První dojmy - Je to moje vůbec první motorka, před tím jsem jezdil maximálně na kole, takže ke všemu přistupuju s respektem a opatrností. Motorka se ovládá velmi lehce a není záludná. S přibývajícími kilometry se na ní cítím, čím dál líp a je to větší a větší zábava.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro nováčky jako já, dál pro ty, co si chtějí na motorce užít zábavu a na dvě hodiny zmizet na silnici. Nízký posez uvítají určitě jezdci a jezdkyně menší a střední postavy.

Pro mě byl KTM Duke 390 svým způsobem jasná volba. Krásná motorka za dobré peníze a pro někoho, kdo nikdy nejezdil, se mi zdála být dobrou volbou do začátku.
Během 3 měsíců jsem najel asi 2000 km a musím to zaklepat, že jsem vybral dobře. Zatím jezdím jen tu pohodu a Duke se chová hezky, svým chováním je zatím předvídatelný a poslušný. Líbí se mi přední brzdy, na které je spoleh a jsou krásně čitelné a to jsem za ně ještě pořádně nevzal. Když jsem zkoušel před zatáčkami šlápnout trochu víc na zadní, zdálo se mi, jakoby zadní kolo šlo-plavalo lehce do strany, ale nevím, je to jen pocit...
Motorka je sama o sobě dost silná, ale třeba plynulejší jízda od cca 110 - 120 km/h je mi už nepříjemná. Hodně se projevuje, že jezdec není vůbec krytý a posez je ideálně vzpřímený.
V jedné zatáčce v lese mi už Duke podklouzl na štěrku, ale naštěstí tím, že jsem jel pomalu a posez je nízký, stačilo se drobně odrazit nohou a velmi dobře jsem to ustál.
Sedlo je tvrdší, což člověk pozná především ve městech s nerovnou silnicí, kde člověk musí jet pomaleji. Tam to hodně drncá. Ve větší rychlosti nejsou nerovnosti zase tak znát a stroj je vstřebává o dost líp.
Trochu pořád laboruju se zrcátkama a smiřuju se s tím, že výhled jako v autě mít asi nikdy nebudu.
Spotřeba je fajn. Ve městě atp. mi ukazuje 3,5 l/100. Když jsem jel včera 120 km normální jízdy po okrskách tak mi Duke ukázal dokonce 3 l/100.
Za 14 dní se chystám na týden na Slovensko a jsem dost zvědavý, jaké bude na Dukovi cestovat. Zatím jsem pokaždé jel vzdálenosti okolo 150 km a bylo to tak akorát. Z Indie jsem si nechal poslat tyhle brašny a ještě koupím něco menšího na zadní sedlo. Dál přemýšlím, jestli nekoupit padáky. Věřím, že jsou užitečně, ale nevím jestli nebudou moc kazit vzhled motorky.

JA-NE
JA-NE napsal 02.07.14 v 15:05 10b.

dobry výber