Yamaha FJR 1300 (2006)

Vlastník _Lišák
Vloženo 2.6.2014
Aktualizováno 3.6.2014

První dojem po nasednutí-mastodont! Po 3500km příjemný, obratný stroj pro dálky i každodenní ježdění! A taky hóóódně rychlý, když ho chytněš pod krkem!

Motorka koupena od FIRMA:Auto moto Červený (České Budějovic - Seriózní přístup, dostatek času na prohlídku, možnost zkušební jízdy. Za mě dobrý!

Honda ST 1300 Pan European: Cena, malá nabídka a horší design po zhození kufrů.
Suzuki AN 650 Burgman: Taky sem ho byl okoknout a posedět si na ním...ale ještě mám na větší(těžší).

První dojmy - Našel jsem jí po dlouhém hledání na netu. Po domluvě s panem Červenýn jsem pro ní z ostravska do Budějic vyrazil první krásný víken letos v březnu. Stála na dvoře najetými 58700km a čekala...Ještě, že jsem si vzal kamaráda co jezdí sporty...otestoval, schváli a já si s prodejcem jsme si plácnul. Cestou domů jsme se s kamarádem po 100km střídali. První dojem-vysoká, divoká, budící velký respekt. Doma jsem udělal základní údržbu-oleje, filtry...kouknul jsem pod kapoty, ať vím co kde je-protože kdo je připraven, není na cestě překvapen. Vzhlem k tomu, že mám jen 165cm, vyhodil jsem plast zpod sedla, koupil přepákování zadního tlumiče(-30mm výška sedla)...no a je to OK! Ještě jsem vydražil ,snížil a namontoval nový bočák a hlavní stojan...a i po snížení tlumiče se dá naložená motka v pohodě postavit :-).

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo si troufne na toho mastodonta.

Momentálně mám (s manželkou za zády) najeto 3500km. Super poježděníčko a ovládání. Od r.2005 jsem sedlal YA 535 Virago 1sezónu, 8let Suzuki 1400 Intruder...a půl sezóny YA RoyalStar 1300 Venure. Každá máša byla super, ale fjérko zvládám i s železnými kyčlemi. Posed na chopperu jsem nezvádnul kvůli křečím v kyčlích. Fjérko mi sedí. Prozatím jsme s mojí dali 650km za den a ještě by jsme klidně poseděli.
Super je topení heftů a sedadel. Dobrý je možnost rozšíření kapotáže v chladu. I při 9°C moje drahá neremcala.
Po zkušenosti - podklouznutí nohy na štěrku jsem si prodloužil padáky a teď v klidu můžu po zastavení s mášou jebnout o zem a nic...Schválně zkoušel někdo-kdo má stejné padáky jako já, položit fjérko na zem...padáky stojí spoutu hrachů a účinné nejsou-nic nezachrání (odřené víko kufru, víčko karteru, zrcátko-vše už opraveno).

Taky jsem přidal do zadního kufru osvětlení - 1LED pásek světlo +3LED pásky brzda.

Příjemě mě překvapila spotřeba...na těch 3500km je dle počítače-4,9l/100km, a to nejsem žádná brzda provozu .

Přidávám pár fotek a po dalších kilometrech napíšu nějaké hodnocení. Ale vypadá to, že to bude samá chvála...pst-nechci zakřiknout!
Čaute a kolama dolů!!!

maroth71
maroth71 napsal 25.02.15 v 19:48

Jo pěkné fjr a někdy na kruháči v Orlové zdar

_Lišák
_Lišák napsal 18.09.14 v 20:51

Tak se hlásím po 7900km... Už jsme s mášou srostli...Nic se nezměnilo. Od koupi po vynulování spoteřby jsem za celou sezónu na 5,1l/100km. V tomto stříkajda nemá chybu!
Už jsem kupoval přední gumu...šel jsem do Metzeleru...zadní má ještě 5mm. Takže je čas uvažovat o výměně. Super je topení pod prdel a na ruce...ale to už sem psal. Jediné co teď řeším je prodloužení zrcátek...ale žádné podkládky za xxpeněz...prodlužuji originály, tak aby protáhnutí nebylo poznat.ů Až to budu mít dám tu odkaz a klidně za "vaše" pošlu prodloužené + doplatek...MNĚ tož sere jak u tak fajné mašiny v zrcátkách vidím Renaulta . To fakt japončici nedomysleli ...tož kluci přeji kolama dolů a mějte se FÁÁÁÁÁJN!!!

_Lišák
_Lišák napsal 05.06.14 v 20:40

Pánové...díky za hodnocení

Dave1973
Dave1973 napsal 05.06.14 v 07:42 10b.

Slušný letadlo!!!

biovirus
biovirus napsal 03.06.14 v 14:35 10b.

FJRko se mi dycky libilo , ale nakonec jsme se s polovickou rozhodli, ze budem "drsni bikeri" tak to nakonec skoncilo u cruisera. Tak at hezky jezdi u me za 10b.