Honda CBF 125 (2014)

Vlastník chinabiker
Vloženo 24.5.2014
Aktualizováno 12.6.2016

Motorka koupena nová, 23.5.2014 za cenu 58.900,-Kč. Za tu cenu je úplně super. Je lehounká, ale ne malá, motor pěkně živý. A hlavně kráásná

Motorka koupena od FIRMA:Autoelegance Brno (Brno-Řečkovice) - Ochotný, maximálně vstřícný, mohu jen doporučit.

První dojmy - Od první chvíle mi padla do ruky, jako bych na ní jezdil roky. Překvapilo mě, jak je po všech stránkách luxusní. Žádný palivový kohout, žádné zapínaní sytiče. Otočení klíčku, zhasne oranžová kontrolka a může se startovat :-) Jednotlivé rychlosti krásně přesně zapadají a motorka jde hezky za plynem. Brzdy naprosto ok. Na motorce se moc příjemně sedí, kolena pasují do prolisů nádrže, takže se cítím s motorkou jak srostlý :-)

Doplňky na motorce - Dal jsem vyšší plexi (o 14cm oproti orig.). Není to originál od Hondy, ale od Givi. Vypadá stejně, ale cenově je rozdíl. Můžu jen doporučit, je znát rozdíl ochrany před větrem. A když je potřeba, dá se za něj zalehnout .
Nosič - taky od Givi + plotna a kufr Givi 39l + opěrka na kufr. Řešil jsem, jak veliký dát kufr, aby bylo dost místa na věci a nevypadal na cbf moc široce. Hodil by se ještě větší, ale už by to bylo asi moc.
Můžu jen doporučit jít do neorig. doplňků, protože nosič s kufrem od Hondy by vyšel na cca 5600,- a mě to komplet stálo u Givi 2890,-.

Ochrana nádrže, neboť zip od bundy je sviňa..

Motorku jsem viděl poprvé 2009 na Výstavišti v Brně a je pravda, že mi od té doby leží v hlavě. Jen kvůli poloviční ceně jsem šel do Yuki Manxman, ale teď už je mi jasné, že to byla chyba, protože je nesrovnatelná čínská Yuki s Hondou. Naprosto po všech stránkách!

První zkušenosti přidám..

Zatím má moto najetých jen 15km

Cestování pohodlné, více o cestování v DENÍKU..

---
24.4.2016, najeto 2424Km, prodána slečně u Mladé Boleslavy. Ať dobře slouží..

(Moto úplně super, ale bylo nutné vyřešit rodinné fin. potíže..)

Pár let se bude šetřit na nové moto.. )

chinabiker
chinabiker napsal 27.07.14 v 19:25

Já jsem naprosto spokojený. Dal jsem kufr a vyšší plexi a paráda. Za plexi je poznat rozdíl v krytí před větrem. Teď jsem najel ve čtvrtek 620km v podstatě od rána do večera a dohromady jen hodinovou pauzou a zvládl jsem to bez nějaké únavy a to jsem to najel především na okrskách. Cestu blíž popíšu v deníku

Reval
Reval napsal 10.07.14 v 10:10

Mám stejný model CBF 125, koupeno rovněž v Brně-Řečkovicích. Barva černá na doporučení prodejce a opravdu nelituji. Vzhledově je prostě super. Najeto cca 1500 km. Výměna oleje v 1000 km u prodejce za cca 900 Kč. Spotřeba cca 2,5l/100 km. Spokojenost s jízdou, pořizovací cenou 59900 kč i nízkými provozními náklady. Na rovných úsecích a hlavně při předjíždění chybí výkon, což u 125 nepřekvapí, ale na požitek z jízdy super. Dal jsem i Brno-Praha a zpět po dálnici. Pohodová cestovní rychlost cca 90 km/hod, o něco rychlejší než kamiony, což se hodí ve zúžených úsecích.

sherif
sherif napsal 29.06.14 v 11:53

Parádní, mám bílou a koukám že i ta červená vypadá k světu
to hondzik9: otáčkoměr se na ní montuje od r.v. 2011

jackm
jackm napsal 31.05.14 v 09:57

luxus

chinabiker
chinabiker napsal 26.05.14 v 00:46

Jo, otáčkoměr už je, což je fajn.

Připomněl jsi mi mé zážitky v 15letech, v autoškole na 50ku. Jízdy na Simsonovi a sto kilový instruktor za mnou To byla síla! Ale kupodivu jsme jeli