Honda XL 650V Transalp (2000)

Vlastník Čaďous
Vloženo 11.5.2014
Aktualizováno 19.10.2014

Pro mě jako začátečníka velká a silná motorka na jak krátké, tak dlouhé výlety nejan po ČR.

BMW F 650 GS: Malá

První dojmy - Jsem naprostý začátečník (jezdil jsem naposledy před 25 lety na pinckovi) děti již odrostly a tak jsem se rozhodl pro dávný sen. Konkrétní kus jsem kupoval pouze na základě doporučení nezávislých osob a hledání na internetu. Ani jsem nedělal zkušební jízdu při koupi (nebyl jsem ještě majitelem ŘP). Prodávající mi řekl o "všech" nedostatcích a já jsem důvěřoval. Problém byl ve vadném zadním tlumiči (byl jsem na něj upozorněn). Podle mého laického a naprosto špatného odhadu ceny nového (3-5000 Kč) jsem dohodl slevu 3000 z původní ceny 57000. Po převozu do servisu Honda jsem málem omdlel při informaci že budu platit za nový cca 30000 Kč. Spravil to nakonec nákup použitého za 2500 Kč. A mohl jsem s mokrým ŘP vyrazit.

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že pro začátečníka který by chtěl jezdit delší poznávací trasy je to velice vhodná motorka.

Doplňky na motorce - Držáky kufrů, padáky.

První dojmy naprosto super. Proti motorce z autoškoly (Honda Hornet) to byl naprosto vynikající pocit. Jemný náběh zrychlení, velice příjemná brzda a pocit, že držím silný stroj mezi nohama.
Nyní mám najeto prvních 1000 km a pocity se stále lepší. Pár menších vyjížděk i jedna delší (520 km/den) zatím zanechaly jen kladné pocity. Při delší vyjížďce (se 3 BMW 1200 GS a 1 BMW 800 GS) jsem na rozdíl od nich vůbec nepociťoval problém se sezením. Klidně bych mohl ještě i 200 km dát. Proti nim jsem však při větším rovném stoupání trochu ztrácel. Velice dobře se mi s ní zatáčí a rychle získávám jistotu při řízení.
Motorka měla při koupi najeto 72000 km, ale zatím jezdí jak drak. Přidám pár postřehů po dalších km.

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 16.05.14 v 17:22

vypadá dobře Tak užívej a vopatrně, třeba se potkáme. Jinak Alp umí jet hodně svižně. Drž ho na 8tis a uvidíš, že je to dobrej běžec, ale potřebuje nakrmit. Jinak primárně se na něm vozím mezi 100-140Km. Příjde na to.. Tak ať slouží
Salut TM

Jetflame
Jetflame napsal 12.05.14 v 11:22

Vítej mezi Transalpy (nejen) Přeji spoustu najetých km

Sjůzi
Sjůzi napsal 12.05.14 v 07:01

tak ať to fičí

ZRX
ZRX napsal 11.05.14 v 23:35 10b.

Dobrá volba. Suer stav