Yamaha FZ6 Fazer (2004)

Vlastník elessar
Vloženo 5.5.2014
Aktualizováno 5.5.2014

Cestovní motorka, moje inspirace, radost, svoboda, síla, relaxace od všednosti, kult...

První dojmy - Aniž bych měl s takovýmto typem motorky jakékoliv předchozí zkušenosti, prostě jsem se pro ní rozhodl. Při výběru asi nejvíc rozhodoval vzhled a taky pro mě vyhovující technické parametry. Pak jsme si o ní něco přečetl, recenze a zkušenosti, ale spíše jsem už hledal, proč si jí koupit. Když jsem poprvé na ní sedl, věděl jsem, že je to motorka, kterou jsem hledal. Ač se nejednalo o nový stroj, měl jsme něco, po čem jsme toužil. Takže první dojem - spokojen.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, komu se líbí a má k ní vnitřní vztah bez rozdílu pohlaví a věku.

Doplňky na motorce - Pouze cestovní top kufr.

Motorku mám už rok a najel jsem cca 4 tis. km. Absolvovali jsme spolu mojí první moto dovolenou po ČR. Jízdní vlastnosti jsou zcela přirozené, motorka reaguje velmi dobře jak v zatáčkách, tak při akceleraci či brzdění, a to i se spolujezdcem. Ovladatelnost je zcela intuitivní. Motor - klasický čtyřválec, tedy do 6 - 7 tis. otáček hodný kultivovaný chod, ale pak to nakopne a je to malá dračice. Jen co mě malinko trápí je spotřeba, zdá se mi, že pořád tankuji, ale ještě jsme to neměřil, tak uvidíme. Brzdy - vyhovující, při prudkém brzdění drží dobře stopu. Spojka - při popojíždění se mi zdá trochu "neklidná - uskákaná" oproti tomu, co jsme měl před tím (chopper a Kawasaki ZZR600), ale už jsme si zvykl. Rám - vyšší posed, ale pohodlný, uvažuji o přešití sedla, po delší jízdě bolí musculus gluteus maximus Závěr - 8 z 10.

Medy16
Medy16 napsal 28.10.15 v 19:33 10b.