Babetta 210 (1997)

Vlastník Lyžař
Vloženo 29.4.2014
Aktualizováno 15.3.2023

Před lety koupená mírně ojetá Babetta 210, tedy 2 rychlostní žlutý sršeň. V tehdejší době frčela registrace i na mopedy, tak je dokonce se značkou.

První dojmy - První dojmy byly tehdy před lety dobré, Babetta frčí 45-50km/h, ale po čase jsem ji téměř odložil. Cesta delší než 10km mne uspávala. Spotřeba tedy perfektní, bezpečně do 2 litrů na 100km... Tedy na cestu na nákup, na ryby a do práce do 10km celkem vhodný stroj.

Babetta 210 je myslím celkem známá. Co se týče úprav, tak mám pouze na nosiči drátěný košík, vyměněná zrcátka za lepší, dále v zadním světle 2 žárovky (zabránilo to praskání žárovek - bez nutnosti instalovat složitější zařízení). Nyní je v provozu tak 5x za rok. Čeká až syn doroste a udělá si řidičák... Zatím syn řidičák nemá, ale v 10 letech již celkem bravurně Babettu na louce zvládá... Od té doby co mám doma Verše mne Babetta nějak neoslovuje, jen tak na cestu do lesa, pokud nechci jet jako spolujezdec v traktoru...

Tak drobná změna, praskla mi 1 žárovka v zadním světle, byl jsem líný ji ihned vyměnit a výsledek se dle dřívějších zkušeností dostavil prakticky okamžitě - vyrupání všech zbylých 3... Koupil jsem tedy omezovač napětí a nové 6V žárovky (přední 15W, zadní 2x 5W a tachometr 1,2W), třeba se to tím vyřeší definitivně.

Milan1963
Milan1963 napsal 29.04.14 v 14:35