Yuki TR 125 (2008)

Vlastník M__M
Vloženo 22.4.2014
Aktualizováno 30.5.2014

Jsem s ní velmi spokojen, hlavně po stránce spotřeby. Výkon už je horší, ale co také čekat od "stopětadváci". Jezdí jak po poli, tak po silnici, ale žádný větší terén s ní nedoporučuji, není to žádná kroska, která vyjede vše.

První dojmy - Je celkem vysoká, což mi dělalo ze začátku problém, ale zvykl jsem si. Zdál se mi výkon dostatečný, ale čím jedete dál, tím více chcete tahat za plyn... ale ono už to prostě nejde.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je ideální pro začínající jezdce, i já jsem se na ní učil.

Vybral jsem si ji kvůli ceně a barevnému provedení. Hned jsem z ní sundal "špalky" a dal tam klasické pneu na silnici. V zatáčkách se chová skvěle a nebojím se ji naklopit až na maximum. Výfuk od výroby je taky nečekaně dobrý. Na zadním kole mám ještě bubnovou brzdu, ale nemůžu si ji vynachválit, brzdí jak má. Podvozek mi přijde tvrdší, ale lepší než na silničkách. Spolujezdec moc pohodlí nemá, a ještě jak je motorka vysoká, tak se špatně přehazuje noha + je vysoko těžiště a není to moc dobré v zatáčkách. Úložný prostor to nemá skoro žádný, jen malou plastovou nádobku, kam jsem si dal jen malou mapu a to bylo vše. Spotřeba je dobrá, až skvělá 3, 2 litru . Servis jsem řešit nemusel a nějaké větší poruchy také ne.

Terén se ji moc nelíbí, ale snese ho. Silnice přímo miluje, jen v rovných úsecích chybí rychlost. Město se díky dobrým brzdám dá také zvládnout.

Cestoval jsem s kamarády co mají motorky s větším objemem a nebylo to tak hrozné, jen ve stoupáních a rovinkách jsem prostě nestačil.