Honda NC 750X (2014)

Vlastník Misha86
Vloženo 18.4.2014
Aktualizováno 18.4.2014

Moje láska honda NC 750 X, zatím nejlepší motorka co jsem měl.

Motorka koupena od FIRMA:Autoelegance Brno (Brno-Řečkovice) - Prodejce bych určitě doporučil, jednání bylo vždy na výbornou.

Honda XL 700V Transalp: Již se nevyrábí
BMW F 800 GS: Zbytečně drahý stroj a na mou postavu moc vysoký

První dojmy - První dojmy z motorky nebyly veliké, jelikož jsem jí kupoval v únoru 2014, byla celkem zima. Ale již po pár následujících kilometrech jsem věděl, že je to přesně to, co jsem hledal.

Motorku bych doporučil pro - Pro vyblázněné motorkáře, začátečníky, něžné pohlaví, kliďase, cestovatele.

Doplňky na motorce - Vyšší plexy Givi, kryty páček SW Montech Kobra i s nástavci, vyhřívané hefty Oxford, držák navigace, boční deflektory Honda (spodní i horní), padací rám Honda, držáky kufrů Givi plus 3 x kufr Givi, přídavná světla SW Montech, 2 x 12V zásuvka, centrální stojan.

NC jsem si vybral, jelikož se mě líbila. Chtěl jsem něco i na delší cesty s malou spotřebou, ne moc vysoké (měřím jen 172 cm), ne moc objemné a ani ne moc výkonné. Motorka nejezdí, jako střela, ale jezdí velice klidně, průběh výkonu je plynulý a téměř není znát, že člověk řadí, všimli si toho i spolujezdci. Moje předchozí motorka byla YAMAHA XT 660 X, vynikající stroj, ale na delší jízdu ne moc pohodlný a hlavně mě tolik neseděl jednoválec. Motorka dokáže odpustit celkem dost chyb, jelikož je těžiště motorky dost nízko díky sklopeným válcům a nádrži pod sedlem, tak je ovladatelnost pro začínajícího jezdce velice snadná. Na motorce mám momentálně najeto cca 1900 km a musím říct, že pocit z jízdy je čím dál lepší, částečně je to dáno i větším počtem doplňků, které na moto jsou (vyšší plexy, deflektory, kryty páček, atd.) Letos v Červnu mám v plánu se na moto projet do Anglie přes Německo, Holandsko, Francii,... cca 4200 km, takže jsem velice zvědav, jak se bude na moto cestovat. Zatím nejdelší vzdálenost bez zastávky, kterou jsem na moto jel je cca 200 km (2,5 hod.) a kupodivu mě nic nebolelo a dalo by se ujet i dál
Zatím průměrná spotřeba 3,79 l/100 km - spokojenost

wsbk
wsbk napsal 27.02.16 v 22:34 10b.

Myschan
Myschan napsal 18.05.15 v 19:00 10b.

Pěkná a spolehlivá Honda

motobeast
motobeast napsal 09.03.15 v 11:35 10b.

Krásný stroj. Dobrý výběr. Moc rád bych se sešel a podiskutoval o dopňcích, máš to super vychytané. dávám jasných 10

Dobi
Dobi napsal 12.07.14 v 22:41

Když něco znamenáš, nemusíš spěchat!!!pohoda namístě ,právě na ni čekám.vymyslela jsem si spoustu doplňků snad nebudu litovat chci jezdit dál a a snad dobrá volba.
slunce v zádech kolego zdar

Misha86
Misha86 napsal 13.06.14 v 13:10

Díky za super hodnocení.
Roko1: Před pár dny jsem s ní projel Albánii, ale jen jako průjezd. Terén nic moc, ale polňačku ve stupačkách by to dalo, jak nic, ale doporučuji si jí někde půjčit a dát na ní aspoň 500 km. Najel jsem na ní za 11 dní 4500 km - ČR - Maďarsko - Chorvatsko - Černá hora - Albaánie - Lefkáda (Řecko) - Itálie - Rakousko - ČR. Musím přiznat, že mě z ní bolely dost záda. Bolel i zadek, ale tak to je standard všude. Zvažuji, že vyměním řidítka za nějaké edurové s hrazdou, kvůli upevnění navigace a pro širší úchop. Co se týká pneu, tak originály odešly dost brzo po 3 tisících měli 2 mm (hrůza), takže výměna za Metzeler Z8 - vynikající pneu, měl jsem je i na XT 660 X.