ČZ 125/476 (1976)

Vlastník SagiJawa350
Vloženo 8.4.2014
Aktualizováno 8.4.2014

Mojí první vlastní motorkou byla tahle krasavice, koupil sem ji v šestnácti za 9000 od 1.ho majitele který se sní loučil se slzou v oku, to jsem ještě netušil že i já zamáčknu slzičku až ji budu prodávat. Byla dost netradiční, chromové blatníky doplňovala

První dojmy - když sem na ni poprvé sedl byl sem překvapen z hlubokého "dospělého" zvuku motoru, zněla vážně skvěle uplně jinak než jiné čízy které jsem slyšel předtím "prskat". První jízda mě moc bavila, jel sem na vlastní motorce za kterou se všichni otáčeli a nejela vůbec špatně

Motorku bych doporučil pro - doporučil bych tento typ motocyklu, mladým klukům kteří mají rádi staré motorky a nechcou se spokojit s nějakým číňanem a raději by sáhli po něčem klasičtějším s kouzlem, myslím že taková motorka nadělá v dnešní době větší parádu než moderní číňan

Vybral jsem si ji, protože se mi líbila a i cenově byla příjemná, měl jsem ji vážně rád a mám na ni samé pěkné vzpomínky.

Motorka se moc příjemně řídí a pro ježdění v nižších rychlostech v jednom je super a když se pěkně naleští tak celá září, bohužel motorka je úměrná svému roku výroby při rychlotech k 90km/h se začíná pod jezdcem kroutit a 125 motor z roku 76 je slabý a ve dvou se do kopečka vážně trápí.

Rám je dost měkej což mi sice nijak moc nevadilo ale musel sem se usmát když sem to zapíchl o plot skřivil vydlici, ale stačilo jen povolit dva šrouby a v rukách jsem to narovnal :D

Dvě bubnové brzdy, lehkou motorku v pohodě ubrzdí, byl ksem přímo nadšen ze zadní brzdy která díky tradičnímu táhlu měla skvělý brzdný užinek, na který se u zadní brzdy své Jawy 350/640 z roku 1991 ať se snažím jak se snažím nemůžu dostat, myslím že je to dáno záměnou táhla za bowden.

Na motorce sem musel natahat novou elektriku, stará blbla, párkrát seřídil přestih a jezdila skvěle.

Motorka projela i těžším terénem, a na silnici se držela s přehledem za panelkama a kejvačkama který měli kamoši.

Prodal sem ji protože mi později nestačil výkon a přešel jsem na 350tku, ale mrzí mě že sem ji prodal, dost často si na ňu vzpomenu a chytá se mě nostalgie, kdybych to moh vzít zpátky a měl trochu víc peněz na koupi i něčeho silnějšího tak si ji nechám.

Doufám že si ji nový majitel taky zamiluje :)

Milan1963
Milan1963 napsal 09.04.14 v 16:52 10b.

Pěkná a povedená, 10 bodů !

sidar
sidar napsal 08.04.14 v 21:34 10b.

zdarec sósede, moc pěkná strojovna, a špicové popis Taky bych litoval, kdyby šla z domu. Ale není všem dnům konec, třeba se k něčemu podobnýmu zase dostaneš