Honda CBR 600F (1992)

Vlastník Vladaz
Vloženo 6.4.2014
Aktualizováno 18.5.2014

Vloženo: 21.06.2014, Uskutečněno: 20.06.2014, Zhlédnuto: 3x

Tentokrát jsem si udělal výlet až za Brno, do Újezdu u Brna. Již tradičně se tam v době letního slunovratu koná cyklistický 24.hodinový maraton K24. http://k24.signaly.cz/

A o komplikace tentokrát nebyla nouze. Chtěl jsem si vychutnat známou trasu přez Valašsko, ale již po prvních 30.km, kousek za Frýdkem-Místkem, mně předjelo auto a silně mi jeho řidič gestikuloval něco dozadu. Žeby poldové? Jedu si přece v klidu, tak co to chtěl? No a už to vím. V zrcátku jsem zahlédl, že se mi otevřel kufr. Zanadával jsem si do čepice a odhadoval, co všechno je pryč. Zastavil jsem a zíral do kufru. Úplně vše leželo tak, jak jsem to tam dal před startem. Tak jsem znovu zamkl, přezkoušel a pokračoval. Cesta dobrá, počasí taky, spíše chladno, tak si to tak kličkuju uličkama a v Čeladné oprava cesty - semafor do jednoho pruhu. No, však počkám, mám dost času. Projedeme onen pruh a už stojíme u dalšího semaforu a pak ještě jednou. Dobrá, už to jede. Za obcí v poli spatřím velkou vzácnost. Prochází se tam Čáp Černý. Na živo jsem ho viděl už podruhé a shodou okolností na stejné trase. Tehdy byl akorát asi o 70km dále. Jedu dál. Nemůžu zastavit a fotit, jedu v koloně. Hurá odbočil jsem a kolona jede jinam. Konečně se rozjedu. Safra, kamion. Plná čára, zatáčka, konečně se může předjíždět, v protisměru plno, zatáčka...konečně. A další kamion... No, tak jsem si neužil až do Uherského brodu, tam už to konečně jelo. V Uherském Hradišti má být prodejce ojetých moto. Viděl jsem spoustu jejich inzerátů, tak se tam jedu mrknout. Odbočuju, ale bliká mi to nějak divně. Zastavím u obchoďáku a pátrám po adrese. Bez úspěchu, tak to vzdávám a chci pokračovat svým směrem. Pak chci vyjet, ale startér ani necvakne. Tak jsem to roztlačil a bylo rozhodnuto, že musím obchůdek najít a poprposit o záchranu. Hurá, našel! Půjčili mi nářadí, jinou batreku a šel jsem testovat. Moje baterka je horká, stejně jako regler. Nasadil jsem jinou baterku a nastartoval. Hurá jede. Moje je ale po odskoušení mrtvá. Přeměřili mi taky dobíjení a zjistili, ža dává trochu víc. Zajímavé ale bylo, že ve vyšších otáčkách se to srovnalo. Nezbývá, než koupit novou baterku. No jo... ale musím počkat, než se zprovozní. Pořád lepší, než shánět odtah. Časový rozvrh je v háji, už mám zpoždění.Hodina utekla, už nemůžu déle čekat, montuju baterku tak, jak je. A kam teď? Risknout to a pokračovat, nebo uhánět co nejblíže ku domovu? Jedu dál. Buď, a nebo! Pak už to jelo celkem slušně. Zpoždění jsem už ale nedohnal a do cíle jsem dorazil o půl hodiny pozdě.
Chtěl jsem stihnout start maratonu. No nevadí. Oni jedou na kolech, já mám moto, přece je musím dohnat na trati. Okruh znám, sám jsem se aktivně účastnil minulých ročníků. Letos jsem jel kamarády jenom pozdravit, jen taková záminka, abych se mohl projet. Tak jme se pozdravili, v hospodě jsem něco pojedl, tak jedu domů. Času málo, brzy se setmí, tak to zpět jistila dálnice.

Statistika: Vyrazil jsem v 9,55h
243 km
Po komplikacích dorazil do cíle v 16,30h
Zpět ve 20,00h
199 km
Doma ve 22,24h
Déšť mně minul, jen dálnice byla mokrá asi tak na 10km.
Průměrná spotřeba kolem 5,5 l/100km

• Olomouc-Sv. Kopeček

Konečně trochu oschly cesty, tak jsem neodolal a vyrazil. Napřed jsme vyrazili s marcelem666vtr jenom do Řeky, ale jak jsme se rozešli, jsem se jen tak bezcílně toulal a najednou jsem byl u Olomouce. Nalítáno 270km.

Uskutečněno: 18.05.2014
  • Kufr

Protože tento stroj prakticky nemá vůbec úložný prostor, je kufřík nevyhnutelný.

Uskutečněno: 16.05.2014
  • Výměna oleje

Nebylo mi známo, jak dlouho již jezdil olej, se kterým jsem koupil stroj, tak jsem vyměnil olej i s filtrem. Castrol Power 1 4T 10W 40 4 l v balení. Stav tacho: 58300km

Typ: Údržba
    Uskutečněno: 22.04.2014