Manet Tatran S 125 (1969)

Vlastník PajkaLS
Vloženo 2.4.2014
Aktualizováno 5.11.2014

Předrenovační, téměř kompletní Manet Tatran S125 do mé skromné sbírečky.

První dojmy - Ani tak nejde o nějaké dojmy. Jednoduše jsem dostal nabídku a vzal ji. Sběratelsky se hlavně zaměřuji na výrobu Považských strojíren, takže ani tento model ve sbírce nemůže chybět.

Tenhle Tatran se vyráběl jako nástupce předešlého Maneta S100 a S125. Poměrně zdařilá vlastní konstrukce Považských strojíren. Po ukončení výroby ČZ 502 ("prase") to byl u nás jediný vyráběný (v tehdejším pojetí) skútr. Výkon je na stopětadvacítku slušných 7 koní, startování je pouze startérem.

Aktuální stav
Skútr hodně let stál odstavený, částečně rozdělaný, motor se ale točí. Chybí nádrž, plexištít, nějaké krytky, vnitřní polovina krytu řetězu, nosič, kryt baterií je nahrazen vyřezaným plechem a tachometr je rozbitý. Je to štětkolak, takže renovace ho nemine. Zatím jsem to nijak víc nezkoumal, ale do začátku dobré... Už to ale nemám kam dávat, budu muset vyřešit nějaké další prostory .

MimoCZ
MimoCZ napsal 16.05.14 v 23:12

Parádní kousek. Gratuluji

PajkaLS
PajkaLS napsal 02.04.14 v 19:12

Je to štětkolak, i když na to nevypadá... Nalakuji si to

elstrem
elstrem napsal 02.04.14 v 15:14 10b.

Zdravím,moc pěkný kousek,možná ho vzít tempeem na starý laky a bude z něho krasavec.Vypadá původně.Já jsem ted dodělal maneta 125 a celkem mě to chytlo.Původně mě tyto stroje moc nebrali,ale jak jsem se do něj pustil,tak už mě to nepustilo.Bohužel zatím nejsou moc oblíbeny,ale jejich chvíle přijde a moc jich už nebude.Jinak každýho,kdo si pořídí tyto nádherný stroje,tak obdivuje a fandím mu.at slouží.Nádherný stroje. .