Dněpr MV-750 (1963)

Vlastník Radek-R6
Vloženo 1.4.2014
Aktualizováno 22.5.2014

sovětský motocykl armádní KMZ MV-750, iii

První dojmy - Dojmy z motorky jsou fantastické, je to uplně něco jiného než jezdit na současné motorce. Měl jsem i k-750 bez hnané sajdky. S hnanou sajdkárou je to trochu jiný styl jízdy.

Málo kdo ví že KMZ (kyjevský motocyklový závod) měl dva výrobní závody. jeden dělal motorky pro civil a druhý pro armádu. Jedná so o originál vojenskou motorku KMZ MV-750 , Jak poznáte MV? (krátký rám, pod sajdkou plocháč,odklopný blatník, hnané kolo sajdkáry a diferenciál s uzávěrkou,držák pro lafetu kulometu jak v předu tak v zadu. Dále má na každém dílu vyraženou pěticípou hvězdu. Zadní tlumiče na fotkách nejsou originál, patří tam celé zakrytované. Ty už na motorce ale mám.

Momentálně jí mám v záběhu , protože mám uplně nový motor s převodovkou s ruských vojenských skladů. Při zajíždění ještě liji do benzínu olej pro 2t motory. Takže docela kouří,ale je lepší než aby se motor při zajíždění kousl. Originální relé jsem nahradil elektronickým od firmy AEV Kroměříž. , které jsem zabudoval do krabičky starého relé,takže na oko nejde poznat. Dále přemýšlím o bezkontaktním zapalování,protože kvůli tehdejšímu nepřesnému obrábění nastavím na první válec odtrh 0,5 a na druhým mám mnohem větší.

Karrel250
Karrel250 napsal 12.12.19 v 12:49 10b.

TOP

Matyn14
Matyn14 napsal 14.06.19 v 13:35 10b.

Výborný
Smím se zeptat kolik žere? (u MV-750 se to nedá najít)

gpzzxr
gpzzxr napsal 20.04.14 v 15:34 10b.

sidar
sidar napsal 08.04.14 v 21:29 10b.

no takové kósek bych chtěl vidět na živo-na fotkách špica Gratuluju

Pepa66
Pepa66 napsal 08.04.14 v 21:22 10b.

Ahoj chlape , je to krasavec a za mně si vyboxoval 10 b.