TMEC XA-125 Enduro (2012)

Vlastník Evil_CZ
Vloženo 22.3.2014
Aktualizováno 22.2.2015

Moje první (třetí) motorka :). První 125.
Kopie hondy XR 125. Pro začátek ideální.

První dojmy - Pohodlný posed. Celkem dobrý zátah motoru. El. startér + nakopávačka, super. Mě osobně chybí otáčkoměr (ne že bych ho potřeboval, ale vypadá dobře :D )

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající, 16 letý motorkáře, kteří si chtějí ne jen užít jízdu ale i trochu zablbnout.

Doplňky na motorce - wejfuck (značka "samodomo")
blastry

+el. startér i nakopávačka
+pohodlný posed
+široká řidítka
+endurový kola a hurá do terénu :)
-chybí otáčkoměr
-malý obsah :D

27.4.2014
tak je to měsíc co jezdím na týhle mašině.
Pocity: motorka je celkem dost vysoká, ale i já se svou (malou) výškou na zem došlápnu oběma nohama. Posed na motorce je výborný. Dobrý rozhled, skvělá ovladatelnost. Vélké + má pohodlné sedlo, pěkně široké. Ani jako spolujezdec jsem si nemohl stěžovat.

22.2.2015
no už se tomu blíží rok, kdy jsem si jí přivezl domů. Motorka na první pohled vypadá přesně jako honda xr, stejně tak i vnitřek motoru, ale najdou se tu drobné rozdíly, které vyžadují pozornost.
Co mě překvapilo nejvíce byla prodřená zadní brzdová hadice, pancéřová. Při větším zatížení zadního kola, se hadice ohýbá směrem ke kolu, a kdykoliv se tak stane, hadice se dře přesně o hranu pneu. Bohužel jsem si tooho všim až když mi z hadice tekla brzdovka, no koupil jsem novou a ohnul jí tak, aby se to už neopakovalo.
Další věc jsou šroubové spoje, ty je potřeba si hodně hlídat, hlavně ty co drží karbec a brzdový třmeny, nějaká pérová podložka je na nic, ja používám speciální lepidlo na šroby.