Jawa 50/555 Pionýr (1963)

Vlastník dom182
Vloženo 26.2.2014
Aktualizováno 1.12.2019

Tak nějak jsem pokukoval po nejmenší kubatůře, jako po nostalgii na "mladý" léta strávený na fichtlech, až se mi čirou náhodou rostala do ruky tahle včelka :) .

Jawa 50/550 Pionýr: naskytla se 555 a to skoro zadarmo :)

První dojmy - První dojmy? No první dojmy byly takový, že to snad být horší ani nemůže. Kámoš volá: "Mám tu fichtly, dva, nechceš to? Za čtvnáct kil ..". Tak že jo a už se jelo, jedna včela červená jawácká, tak nějak ve tvaru připomínajícím "motorku", druhá, zelenošedá v krabicích. Beru :)

Dorazil jsem s pokladem dvou včelek na vozíku domů .. to bylo zase řečí, co to zas tahám do baráku :). No nedbal jsem a stroje uskladnil na delší čas k dědovi, ať to zbytečně není na očích. Rok sem, rok tam .. pak jsem si vzpoměl, že by měly být ještě někde nějaký včelky. S pompou jsem je zase dotáhl domů, zabral sklepní prostory a hurá do akce. Dílů bylo mraky a tak bylo z čeho vybírat. Vybral jsem na "renovaci" červenou, protože byla kompletnější a nebyla "šmirglovaná", takže stačilo tempo a jakžtakž to jde. Spoustu věcí jsem musel samosebou sehnat po internetu, sedlo, zadní světýlko, zrcátko, novou masku a kde co. Motor jsem zgenerálkoval, klika a válec šly na repas a pak už to šlo veseleji. Nakonec se sehnaly papíry, udělala technická a tradá :) ..

Malken
Malken napsal 05.10.15 v 10:31

Pěknej "Kozel".. rozhodně hodně radostných km
Válce byly "i" stříbrný, černou si dávaly hlavně lidi při opravách..

dom182
dom182 napsal 27.02.14 v 09:10

ahoj, díky . S tím válcem jsem nevěděl. Všechny válce co doma byly, byly zašlý, orezlý, jedinej tenhle byl jakžtakž a byla na něm stříbrná barva a vypadala velice původně, tak jsem to nechal zase stříbrný

bmw3987
bmw3987 napsal 27.02.14 v 07:10 10b.

až na to,že valec mal byť čiernej farby,ale inak super