Suzuki GSX-R 750 (1998)

Vlastník DaveS7
Vloženo 11.2.2014
Aktualizováno 16.5.2020

gsxr 750 srad ... rok vyroby 1998, pri koupi najeto 65tis km, celkovy stav pekny odpovidajici stari.

První dojmy - Poprve kdyz sem na ni odjizdel od sveho znameho co mi ji prodal byl uzasny, byl vecer, stmivalo se a ikdyz bylo sucho, tak foukal studeny vitr a silnice byla studena. Clovek si na superbiku po presednuti ze streetoveho CB 900F 2003 pripada divne :-D Ale sedla do ruky od prvniho okamziku.

Motorku bych doporučil pro - Pro zkusenejsi ... ikdyz ja tvrdim, je lepsi si koupit vyssi obsah a vykon nevyuzit, nez ho potrebovat a nemit ho, clovek musi mit v hlave, pak si muze koupit cokoliv.

Doplňky na motorce - Sportovni packy - Brzda - spojka
Ladeny vyfuk
Ostra vacka + vetsi tryska v karburatoru
Zadni svetlo z SVcka

Tlumic rizeni

Po prodeji CB 900F Hornet, musim uznat, ze jsem z toho byl hodne na měko, jelikoz sem motorku prodaval z donuceni mych nejblizsich, castecne z financnich duvodu a ztraty zamestnani, navic bylo po sezone a motorka by na jaro potrebovala nemale investice v podobe pneu,brzd,oleju a vymeny kapalin spolu s novou retezovkou, sem ji prodal a v garazi mi zustala pouze KTM exc 200. Netusil sem, ze jsem prodal kus sveho srdce a tak zklaman jako pri rozchodu se zenou kterou ste strasne milovali, sem byl bez smyslu zivota a pri vecernim posedavani v garazi a pohledu na jedno prazdne misto sem se slzou v oku odesel, to po nekolikate zapit
Shodou nahod, jsem v mistni putice potkal znameho, ktery mi po par pivkach nabidl svou moto s tim, ze na nej tlaci zena at to proda a koupi cestovni enduro.
Druhy den, jsem se ze zvedavosti na motocykl sel podivat a po sdeleni ceny, za kterou mi ji necha, kdyz ji vezmu hned nebylo co resit Jako by clovek vyhral loterii, proste me chytla za srdce a zamiloval sem se ... sice byla o par let starsi, vic najeto a pri pohledu na kapotovanou bestii, sem kroutil hlavou, ze prodat streeta a koupit tohle je magorina, ale neslo to ... musel sem ji mit, druheho dne sem nemohl dospat a pocital minuty nez prijede z prace a projedname prodej. Koupil sem ji na podzim a doma semnou skoro nemluvili, kamaradi si klepali na celo a s pripominkou, se na tom zabijes nakonec uznali, ze jako kup za ty penize a stav motorky to bylo bez debat a vzali by ji z fleku taky.

Prvni jizdni dojmy super ... nastesti bylo jeste par peknych dni na vyzkouseni, peneumatiky mela sice okruhove, ale mely dost i na dalsi sezonu, nove brzdove desticky a retezovka jeta pul sezony, ladeny vyfuk a jedine co me na jare cekalo byl olej a fitr.
V zatackach sem z ni byl unesen, zvykly z horneta, ze se trosku krouti, do me GSXR vneslo sice respekt, ale zarovej urcitou jistotu, pres nerovnosti si podvozek vedl na vybornou a nijak extreme nevykopaval, ram se ani nehnul, kam sem chtel jet, tam jela, brzdy byly odost lepsi jak u Hondy. Na uzka riditka sem si zvykl rychle a v kombinaci se sportovnimi nastavitelnymi packami, proste radost, posed a zalehavani uslo, idkyz ze zacatku me hodne chytaly krece do nohou, zada diky bohu drzela a zvykla si rychle, preci jen tenhle typ GSXR je nejkratsi superbike a ja se svymy 193cm a vahou 83kg sem se bal, ze budu zlamany a jizda nebude pohodlna, ale i na delsi cesty to jde, dokonce i se spolujezdcem, ktery v zadu celkem trpi, pokud se nejedna o padesatikilovou spolujezdkyni kterou ani necitite.
Motorku mam rok a neco a bez problemu, jen strasne zere gumy ... coz se mi malem vymstilo, pri zkousce kolik by mohla jet ... se mi na tachometru ukazalo 270kmh (o dva dny pozdeji, mi pri prujezdu kolonou pichnul nebo spis doprosoupal gumu) Klika jako blazen. Na lepsi benzin a priznivejsi povetrnostni podminky a mensi provoz, si dovolim tvrdit, ze by tachometr ukazal hranici 290kmh (prodavajici tvrdil, ze jel 300kmh)

Ve stopadesati se mi uklepali sroubky a spadla mi znacka do zadniho kola, ktera visela na kabilkach, neco sem postrehl ale pri otaceni do zadu sem si toho vubec nevsiml, ujel sem s tim 20km a zjistil to az doma, klika, ze vydrzela guma a ty kabely

Musim koupit tlumic rizeni, uz 2x se mi stalo, ze se mi rozkmitala riditka takovym zpusobem, ze sem myslel, ze du.

Jednou mi spadla pri nasedavani, kdyz sem jel z prace a nasedal sem na ni v pracovnich botech od bahna, podklouzla mi noha a lehli sme si spolu, odreny blinkr a kryt motoru.

Na jaro musim vymenit predni, zadni desticky, kapaliny v brzdach, pneumatiky, nechat zkontrolovat ventily a vymenit olej a filtr + tlumic rizeni.
vymenit popraskane zarovky v palubce, predni parkovacku a vymenit obrousene zadni blinkry ... ufff ...

10.5.14 Velky servis, instalace tlumice rizeni, brzdova pumpa, umyti motoru a kontrola a vymena vseho ... investice pres 10tis se vyplatila a tlumic z R1 super...

DaveS7
DaveS7 napsal 16.02.14 v 22:36

Diky panove

Thunder
Thunder napsal 15.02.14 v 19:44 10b.

Pěknej SRAD

SPIJKER
SPIJKER napsal 15.02.14 v 08:55 10b.

Uzivej si ji...

Ruslan
Ruslan napsal 14.02.14 v 11:35 10b.

nádherný kousek,mnoho šťastných kilometru,je super.

ufafil
ufafil napsal 14.02.14 v 06:46 10b.

parada