Suzuki GSX-R 750 (1991)

Vlastník Mazy01
Vloženo 20.10.2011
Aktualizováno 16.3.2014

Doufám že mi padne do ruky a bude mi dělat jen a jen radost. Je to stará škola, promě zatím docela dost silná a poměrně těžká. (moje první silné moto)

První dojmy - Velká, těžká, silná a neovladatelná, toť první dojmy. postupným se seznamováním se ale první dojmy měnily až do fáze, že je velká, těžká a neovladatelná :D avšak když se s ní člověk zžije to nejsou žádné problémy :) ... nedá se počítat s tím, že dvacet let starý stroj bude mít vlastnosti jako nový ...

Motorku bych doporučil pro - Jako první motorku bych příliš nedoporučoval. Není tak pohodlná v řízení jako novější stroje. Je to docela kladivo.

Doplňky na motorce - rychlořazení

20.10.2011 - motorku mam 2 dny, takže se ještě neznáme a nemůžu hodnotit, momentálně je na dílně a probíá čištění a seřizování karburátorů a chystám se na ventilové vůle. To by bylo z pohledu motoru asi prozatím vše a snad se neobjeví nějaká větší závada. Chtělo by to ještě vyměnit výfuk, který je v kontaktu s kyvkou, dále vyměnit brzdovu a spojkovou páčku, plynove lanko, na pravem předním třmenu je neoriginální šroub ... nevim z jakeho důvodu, ale snad není sržený závit pro original - vysvětlovalo by to ten neorigo.To by mohlo být pro začátek snad všechno ... :D

9.11.2011 - na motorce bude ještě spousta práce, vše je závisle na penězích, v nejbližší době odrezit a vylít nádrž barvou ... nedaří se mi sehnat originální výfuk ale teď přez zimu to moc nespěchá. Na motorce jsem se už konečně projel a první kilometry byly šíleny :D pral jsem se sní a nebylo to ono, postupem času se to čímdál tím víc zlepšovalo ... přišel jsem jak na ni a teď už jen pilovat techniku jízdy a zvyknout si, že ve městě bolí ruce. Každá jízda mě baví čímdál tím víc :) ... váha není nakonec tak hrozná jak jsem se obával, jen si zvyknout, že do kopce prostě necouvnu, musím slézt a pošťouchnout ji ve stoje.

6.4.2012 - Konečně nový výfuk a vylitá nádrž ... hned vypadá líp :) má kultivovanější zvuk, jen mi přinde, že se jí nechce do otáček tak jak předtím :( tohle ještě musím pořešit

15.10.2012 - S GSX-Rkem jsem moc spokojenej, celou sezónu jsem v podstatě nemusel na nic šáhnout, nikdy mě nenechala ve štychu a už si můžu říct, že jseme se konečně pořádně seznámili. Na zimu mám v plánu hodně úprav a pořádnou údržbu. pokud vše vyjde jak má, tak ji ještě hodně dlouho z ruky nepustím :)

19.1.2013 - Rozhodl jsem se, že motorku "zrenovuju" ikdyž to není veterán. Je to taková srdeční záležitost. GSX-R je momentálně rozdělané a probíhá fáze čištění, repase vaček, nový výbrus - 71 mm + písty Wiseco, nové ložiska na klice, nové gufírka na ventilech v hlavě, leštění výfukových kanálů, výměna ložiska v krku řízení, gufera + olej ve vidlích ... no prostě miliony dalších věcí :) vím, že je to běh na dlouhou trať, zejména v mé finanční situaci (student), takže to je velice složité.

Z renovace bych chtěl průběžně dělat video, tak snad se podaří :) jinak rozpočet se již nyní zapisuje, takže pro lidi, co mají podobnou šílenost v plánu bude k dispozici :) teda až bude motka hotová.

16.3.2014 - Tak na konec renovace neproběhla v takovém rozsahu v jakém byla plánovaná, ale nějaké ty práce proběhly. Zprvu byl rozdělaný motor a nevěřil jsem vlastním očím. Motor často označovaný slovem nesmrtelný ve starých GSX-R byl téměř po smrti, Přídřený na dvou ložiskách na klice a na všech válcích by bylo ještě reálné opravil, ale převodovka kde šest kol ze dvanácti mělo značně pokročilý pitting bylo už v mezích finanční situace příliš, tak jsem se rozhodl sehnat druhý motor. Naštěstí se zadařilo za velice rozumnou cenu sehnat druhý ve skvělém stavu. Jen se zabrousila hlava, ventilové sedla s ventily a nechaly se zrepasovat vačky. poté se motor složil a proběhli detaily jako přelakovat ventildekl a boční víka. Z pohledu motoru je finýto.

Hurá na podvozek. Po dlouhém uvažování jsem se rozhodl nechat udělat nový elox na rám. Po chvíli hledání na internetu nejbližší firmy zabývající se touhle záležitostí jsem se rozhodl zavolat do jedné nejmenované, ale odpověď zněla tak, že rámy na motocykly nedělají, že výsledky často bývají špatné z důvodu neznámých slitin hliníku. Další chvíle uvažování a projíždění různých fotek na netu pro inspiraci přišel další nápad a to vyleštit celý rám s kyvkou, jenže tahle varianta mi přišla ne příliš originální a za tu námahu mi to taky nestálo, tak na konec padla volba na komaxit. Rám s kyvkou dostali bílou barvu a aby to nebylo jednobarevé, tak přepákování, vzpěra zadního brzdiče a držáky stupaček šli na červeno. Na řadu pak přišla výměna ložisek a když už, tak už všechny - v kolech, v přepákování, uložení kyvky a v krku řízení.

Elektrika se moc úprav nedočkala, povyměňoval jsem pouze poškozené konektory, pár drátů a nějakou tu izolaci. Ve škole se mi však vyskytla příležitost si postavit z propůjčených schémat jednotku rychlořazení a s pomocí učitele jsem si ji také postavil.

rebelbarybal
rebelbarybal napsal 31.12.15 v 13:31 10b.

Moc krásná
Chci se zeptat co lijete do nádrže já mám rok 93 a v technickém průkazu palivo ba 90 tak nevím jestli můžu jen Natural nebo musím i olovo předem děkuji za odpověď a mnoho krásných zážitků rebelbarybal

BadRX
BadRX napsal 04.07.14 v 13:57

Pěknej stroj! Legenda...

Hery22
Hery22 napsal 19.01.13 v 15:06 10b.

krásná gsxr, přeju ti aby se renovace povedla, sám mám 750srada kterého jsem chtěl letos prodat, protože jsem si koupil jinou moto, ale asi to nedokážu a nechám si ji, nějak mi přirostla k srdci

Akrapovič
Akrapovič napsal 13.11.11 v 12:28

Díky za koment. Ta tvoje Ti určitě udělá taky spoustu radosti. GSX-R to je prostě kult, chce to dobrý gumy a pak je to poježdění. Jinak v tý červenobílý je taky zajímavá 10b

Radisx
Radisx napsal 01.11.11 v 12:11

Pořádně našlápnutá motorka tedˇ už jen jezdit