Honda CX 500 (1980)

Vlastník petrkuchta86
Vloženo 10.2.2014
Aktualizováno 17.3.2015

Je to klasika, kterou jsem si vyhlídl a následně přestavěl na cafebike - nyní super klasa!

První dojmy - První dojmy? Rozporuplné. Nejsem ostřílený jezdec, takže by bylo troufalé psát tady jak cítím motor, brzdy apod. Navíc motorka dlouho stála v garáži u předchozího majitele, takže se pořád něco nedařilo. Svezení bylo (a je) ale parádní. Motorka má super zvuk a na to, že je už opravdu postarší, tak je velmi svižná. Já si ji prsotě zamiloval a to je hlavní!

Doplňky na motorce - Doplňky? Já se dílů spíše zbavoval, ale krom toho, že tedy zhubla o přebytečná kila, tak naopak přibyly padáky v oblasti motoru, které tomu dodaly trochu jiný vzhled. V rámci představby jsem zainvestoval do dílů z americké dílny, která se na cafe racer specializuje, takže je tam pár doplňků, které snad v ČR nepotkám...a vlastně i kdyby, tak co

Proč CX 500? Super cena a možnost ji krásně překopat. Koupil jsem ji v roce 2013 a najel jsem s ní za těch pár letních měsíců jen cca 1.000 km - hned od začátku super svezení, pak šla rozebrat. Přestavba na cafečko zabrala přes rok, a tak se na novou sezónu teprve třesu
Ze začátku jsem řešil problém se starem a poklesem otáček během jízdy. Vyměnou ztyřelých přírub sání se stabilizoval chod při jízdě i volnoběhu. Po generálce celého motoru se vyřešily i starty za studena, či po zimě, a teď vše bez větších problémů.

Kde se motorka cití nejlépe? Na okrskách. Jednoznačně. Jezdím na pohodu, takže neřeším maximálku, kterou bych z ní měl dostat a jiné věci. Já si prostě cením komfortu, který mi dává. Ano - i po četných proměnách jako byla záměna říditek, kompletní snížení o cca 2 cm atd. je stále pořád komfortní. Fakt pohodová jízda s nulovými problémy.

nesquik82
nesquik82 napsal 14.04.16 v 16:48 10b.

Mazel.
Sedlo se moc povedlo.

kokabura
kokabura napsal 15.06.15 v 18:13 10b.

Hříbek
Hříbek napsal 17.03.15 v 21:27 10b.

Pěkný , Pěkný moc pěkný ať dělá jen radost

abbany
abbany napsal 17.03.15 v 19:51

Gratuluju kámo, jseš moje krevní skupina... ja tu mou musím hodit do laku a taky se budu vyvážet. hodne zdaru.

-Jandys-
-Jandys- napsal 17.03.15 v 19:45 10b.