Honda XL 1000V Varadero (2011)

Vlastník gulliver
Vloženo 30.12.2013
Aktualizováno 31.10.2014

Těžká motorka, vhodná na komfortní a dlouhé cestování. Do terénu nepříliš vhodná, ale na ty naše silnici je ideální.

První dojmy - Osvědčená motorka, kvalitní motor, dobrý posed i pro vyšší postavu, je to zkrátka kus železa. Kdo jí má, netřeba vychvalovat, kdo váhá, neprohloupí. Každá motorka má nějaké pro a proti, značka Honda má asi kladů nejvíce. Dobře vyvážená motorka ve všech ohledech.

Motorku bych doporučil pro - Vhodná pro ty, kteří rádi cestují a najezdí více jak 10 000 km.

Doplňky na motorce - Padací rám, kufry Honda, vyhřívané hefty Honda, zásuvka 12V

Zkušenosti s touto motorkou zatím malé, od ledna kdy byla pořízena, bylo najeto asi jen 100 km. 1. jízda 7. ledna při teplotě 10 C, což u nás nebývá příliš obvyklé.

Dokud mam obě motorky v živé paměti, moje zkušenost je jasná:
Varadero:
+ pohodlnější sedlo
+ lepší ochrana plexi (na výšku 190 jsem na V-Strom musel dokoupit deflektor)
+ lepší brzdový systém
+ nižší spotřeba, větší nádrž, dojezd přes 400 km
+ lanková spojka
+ menší vibrace
+ zamykatelná přihrádka na bordel, suprová věc
+ lépe tvarované plasty, které více chrání kolena
- těžší
- slabší motor
- horší v "terénu" (V-Strom se přece jen chová lépe na nějakém tom travnatém poli)
- vyšší cena

V-Strom je ale vynikající motorka a byl jsem s ní maximálně spokojen! Jestli uvádím "lepší, nižší" tak myslím o 10-15% max. Za toto "plus" je Honda v porovnání obou motorek zhruba o 15-20% dražší.
Drobné problémy jsem zaznamenal s hydraulickou spojkou a u staršího modelu slabý alternátor. Respektive ten utáhne vše co má, ale jak tam namontujete vyhřívané hefty a přídavná světla, tak už nestíhá dobíjet.

alexander
alexander napsal 01.11.14 v 05:01

zdar,pěkný kousek,dobře sis vybral

zdenytuning
zdenytuning napsal 06.05.14 v 13:37 10b.

Pěknej kousek. Ta váha je asi nejvetší problém ale jinak super.

johnyresler
johnyresler napsal 24.01.14 v 14:53

Taky pěkná mašina! Cesťáky jsou prostě SUPER!!! Stále suchou stopu! 10b

LiborL.
LiborL. napsal 20.01.14 v 12:54 10b.

Hodně pohodových km na hřbetě ještěra , za10b.

Angel1
Angel1 napsal 07.01.14 v 11:08

Mám v garáži něco podobného. Dobrá volba! Přeju hodně šťastných km.