Honda VFR 800 (2000)

Vlastník Bobuán
Vloženo 15.12.2013
Aktualizováno 28.11.2020

Je to spolehlivá a když je potřeba tak i rychlá motorka.

Motorka koupena od FIRMA:DMOTO (Popůvky)

První dojmy - Můj první dojem po nasednutí byl,že sedím na sportovní motorce,ale po delší jízdě jsem zjistil,že je to docela pohodlný cesťák.Dobře se na ní sedí i spolujezdci a ani po delším výletě si nestěžoval na bolesti nohou nebo zad.

Doplňky na motorce - Nedavno jsem koupil gelové sedlo a nemá to chybu :D

Hledal jsem kompromis mezi cestovní a sportovní motorkou.Moc peněz jsem taky neměl a půjčovat jsem si nechtěl.Po delším hledání se mi naskytla příležitost koupit VFRo za rozumnej peníz a v perfektnim stavu (kromě obutí).Při koupi pneumatik sem zvažoval několik značek a nakonec vyhrály Michelin road 3 do mokra.A myslím,že jsem neudělal chybu,sedí perfektně.Průměrná spotřeba paliva při cestovnim režimu je kolem 6l/100Km a při sprtovnější jízdě je to 7.5l/100Km a vejš,to vše bez spolujezdce.Při delších výletech nad 500 Km bych doporučil gelové sedlo.Ale těch 400 Km se dá jet v kuse docela v pohodě.Od 3000 ot/min se v podstatě nemusí ani řadit,stačí pomalu přidávat plyn,ale nečekejte od toho žádnej zázrak.Nad 6000 ot/min už je to zajímavější.Takže radši o dva kvalty dolu a doložit jí.Ten krouťák totiž není žádnej zázrak.Do 200 Km/h se chová klydně,ale po překročení této rychlosti se začne trochu vlnit a už to není přijamná jízda.Možná je to výškou plexy,nebo celkové aerodinamiki,to navím.Brzdy jsou dostačující.Jsou propojené mezi sebou,takže když brzdíte přední připojí se i zadní,je to docela fajn,akorát častěji měníte destičky na zadku.Perfektně se vodí do zatáček.Takže s dobrym obutím budete brousit stupačky.Po ujetí zhruba 10 000 Km jsem nezaznamenal žádnou poruchu a ani nic co by bylo potřeba vyměnit nebo opravit.Takže na mě působí jako spolehlivý stroj.Doporučil bych jí všem kdo hledají kompromis mezi cestováním a sportovní jízdou.

Smrkes
Smrkes napsal 15.04.21 v 12:23 10b.

Parádní stroj

Galil
Galil napsal 29.02.16 v 19:47 10b.

Ahoj, moc pěkná . Obvyklá závada s regulátorem typická pro VFR mě zatím míjí, ale předpokládám, že u tak věkovitýho stroje, co mám, už to někdo měnil přede mnou To vlnění přes 200 by mohlo být i ložiskem v hlavě řízení, mě to moje VFR nedělá. Přeju hodně šťastných kilometrů a hlavně kolama na zemi

Solid_cz
Solid_cz napsal 11.03.14 v 09:24 10b.

Parádní stroj, také sháním kompromis mezi sportem a cesťákem. V podstatě díky za tip na další motorku která se mi líbí. Ať jezdíš a vždycky dojedeš. Zdar

jono
jono napsal 30.12.13 v 15:24 10b.

Opravdu hezká motorka, moc jsem jich tady u nás na jihu neviděl Z článku je zřejmý, že o ježdění toho víš víc než dost, takže dávám 10 b. a přeju hodně šťastných kilometrů v jejím sedle.

mjirka
mjirka napsal 17.12.13 v 21:34

Zlatý stroj, doteď na ni vzpomínám Ať ti dělán jen radost.