Yamaha FZS 600 Fazer (2000)

Vlastník Michal57
Vloženo 7.12.2013
Aktualizováno 8.5.2016

Po téhle motorce jsem toužil už hodně dlouho. Přešel jsem na něj z Hondy Dominator takže to je dost velká změna. Ale určitě k lepšímu!

Motorka koupena od FIRMA:Jan Hauser - Hausmoto (Ledeč nad S - Vše proběhlo bez problémů.

Suzuki GSF 600S Bandit: Žádná která by se mi líbila a byla cenově přijatelná nebyla v nabídce.
Honda CB 600S Hornet: Chtěl jsem něco s polokapotáží a Hornet se mi v téhle verzi moc nelíbí. A taky nebyl v nabídce žádný který by se mi zamlouval.

První dojmy - První dojmy jsou jen ty nejlepší. Zatím jsem toho sice moc nenajel ale jede krásně. Řaďák krásně táhne bez kopanců a vibrací. Doufám že spolu toho hodně zažijeme a nepotkají mě žádné větší závady :)

Motorku bych doporučil pro - Fazer je vhodný jak na cestování tak na sportovní jízdu. Je to takový kříženec. Dá se na něm dobře a pohodlně cestovat a když chcete tak se s ním dá i dobře vyřídit ve vyšších rychlostech.

Doplňky na motorce - Padací rámy, proužky na ráfky, hliníkový kryt řetězu vlastní výroby, hlíníková mřížka na chladiči vlastní výroby, zásuvka na 12V, CNC páčky, tankvak, oplétané brzdové hadice, "karbonový" polep na víčku nádrže, gripy, Gipro X-type, kouřové miniblinkry.

Po Fazeru jsem toužil už hodně dlouho ale chtěl jsem se napřed trochu vyjezdit. Takže po dvou letech na enduru ( Honda Dominator 650) jsem se rozhodl pro změnu. Chtěl jsem něco pohodlnějšího, rychlejšího a taky novějšího. Dlouho jsem vybíral ale nakonec jsem se rozhodl pro tenhle kousek. Je z roku 2000 a je v pěkném zachovalém stavu s mnoha doplňky. A za cenu kterou jsem ho koupil jsem myslím nic lepšího sehnat nemohl.

Už když jsem ho koupil tak na něm bylo nainstalovano dost doplňků. A já jsem si jich ještě pár pořídi.

Až na jaře najedu více kilometrů tak sem něco napíšu :)
-->Sezona 2014
Tak první sezonu s Fazerem mám za sebou. Myslím že jsem dobře vybral. Nemám k motorce žádné pripomínky. Po pár stech kilometrech seznamování si připadám jako bych na ní jezdil už od narození :D
Během této sezony mě nepotkala jediná závada. Kromě výměny prasklého lanka od spojky, ale to se jako závada snad ani nepočítá.
Najel jsem asi 5000 kilometrů. Jezdil jsem jen po čechách, nejdále jsem byl na moravě. Cestou tak jsem poznal že se 300km za den dáv pohodě ujet, necítil jsem po cestě žádnou bolest ani únavu.Takže pohodlí chválím.
I spotřeba je více než příjemná, podle stylu jízdy se dá jet od 4,6 až 5,5l/100km. Ani při trochu rychlejším tempu jsem nikdy nejel za více jak 6l/100km.

I výkon motoru je pro mě tak akorát velký, teda aspon zatím. Dá se jet pomalu a kochat se krajinou, ale když chcete umí vás 70kw vystřelit hodně slušným zrychlením daleko za povolený rychlostní limit.

Podvoze se pro můj styl jízdý zdá být dostatečně tuhý a dobře naladěný, ale hlavně nejsem zrovna závodník takže taky prd poznám :D

Brzdy, čtyřpístkové třmeny, jsou už od předchozího majitele vybaveny oplétanými hadicemi a jejich účinek je víc než dostačujíci. Brzdím dvěma prsty a i dávkovatelnost je dobrá. A zadní nepoužívám skoro vůbec.

No a teď už jen přežít zimu a doufat že bude hodně krátká.

p.epanica
p.epanica napsal 26.03.16 v 17:44 10b.

context
context napsal 06.05.14 v 14:33 10b.

pěkná motorka a dobrá práce , přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu