ČZ 250/471 (1974)

Vlastník kuchta50
Vloženo 17.11.2013
Aktualizováno 19.11.2013

Koupena roku: 1984.Motorka byla po bouračce,bouli na rámu pod nádrží a drobet ohlé vidle,kolo do osmy,blatník v čudu.Ale co bych chtěl za autodráhu.

První dojmy - No nic moc.Motorka rozflákaná,rezavá,špinavá .Skoro mě přešlo předsevzetí,že ji celou rozeberu,umeju,opravím,postav ím a udělám si z ní mazlika.Nějak při pohledu na ten šrot jsem si to neuměl představit

Motorku bych doporučil pro - Pro mladé,v té době se za mnou otočil každý,vždyť byl rok 1984

Doplňky na motorce - Skoro všechno.Přední světlo z Fiata 125-když měla kapotu a když byla nahatá tak světlo z buldozeru,zadní lampa z autobusu Ikarus,ale zůžená o 4 cm,zrcátka snad z žigula,přístrojovku jsem dělal celou,číselník jsem udělal z propisotu,kontrolky z barevných slíd z podložek do sešitu,rukojeti a stupačky dělané,páčky z plastu mi sehnal kámoš z výzkumáku,no hodně toho bylo

Takže v práci mi natáhli rám,srovnali ho,přední vidle mi srovnali za studena,rám se musel trochu převařit a mohl jsem začít.Díky kamarádovi,co udělal kopyta jsem mohl začít laminovat.K laminátovaní jsem použil pryskyřici BALIT,která se používala při stavbách na izolaci základů.No socialismus,museli jsme použít,co bylo a hlavně co bylo levné.Upozorňuju,že jsem laminoval v chodbě svého bytu v paneláku a tam jsem i všechno brousil,takže tři týdny jsem se drbal,jako bych měl všude blechy a vši.Další známý z VTChomutov Péťa mi točil všechno na soustruhu a fréze,co jsem si vymyslel,a že toho bylo požehnaně.Další známý mi svařil výfuky a řídítka a co šlo,jsem si dělal sám.Řadička se zkrátila a svařila s našlapováním z pionýra a namontovala se obráceně,zadní brzda z Jawy 500 upravená s táhlem,protože zadní stupačky jsem posunul o dost dozadu.Nakonec jsem si lamináty připravil a nastříkal.Celá stavba trvala asi 4 měsíce.Mašina jezdila i seděla docela dobře,ale motor nic moc.Udělal jsem si z toho 350,ale po roce jsem ji prodal a vrátil jsem tam 250.S tou 350 obsahem.V Praze v Jeseniovce jsem koupil písty na 10 výbrus a pan Štainer ve výzkumáku Jawy ve Strašnicích mi udělal výbrus.Zvětšil jsem sání a dal tam 28 karburátor a hned to lítalo / a žralo /.Akorát,když to bylo teplý,tak se ulívala a musela roztlačovat.Prodal jsem ji kousek od sebe,ale už jsem ji nikdy neviděl.

Piwell
Piwell napsal 21.01.15 v 10:34

gustavo
gustavo napsal 13.12.14 v 20:45 10b.

Krásná ČíZa 10b

Dolin
Dolin napsal 22.11.13 v 11:38 10b.

No týý krávo to je raketa!!! Fakt mazec teda!

Petr_TA
Petr_TA napsal 19.11.13 v 11:14 10b.

V tý době prostě max. luxus
10b