Yamaha MT-01 (2011)

Vlastník Cartman777
Vloženo 10.11.2013
Aktualizováno 10.7.2015

Konečne som si splnil svoj sen.

Yamaha XJR 1300: Chcel som kúpiť novú, ale tieto nové modely robia len v čiernej, čo sa mi ku klasickému naháču nehodí.

První dojmy - Prvá jazda bola celkom zaujímavá, keďže som presedlal z 4-valca na o liter vyšší 2-valec. Ale ako sa hovorí, kto si na túto kočku sadne, tak si ju aj kúpi. Stalo sa a myslím že nemám čo lutovať :)

Motorku bych doporučil pro - Motorka je dobrá pre skúsenejších a vyšších jazdcov

Doplňky na motorce - Kompletné padáky (štuple), rukoväte, páčky, Akrapovič Stage I, single seat kit, karbónové diely atď...

Vždy sa mi páčili velké a silné stroje. Môj sen bol, je a bude nová Yamaha V-Max. Viem že to už bude ďalšia motorka, ale teraz by som si ju dovoliť nemohol. Jedného dňa som pozeral inzeráty a našiel som tam práve tú moju, komplet Stage I a s pár karbónovými doplnkami. Za týždeň som už išiel pre ňu a tak som od 6.9.2013 hrdým majitelom tejto krásky. Na tachometri vtedy mala necelých 9500km, skoro po zábehu.
Odvtedy som najazdil okolo 4300km, takže sme sa už tak trochu spoznali.
Motor je asi hlavná vec, prečo som si ju kúpil. Obrovské valce a krútiaci moment ktorý ju vždy vystrelí dopredu.
Brzdy sú 6-piestikové, brzdia dobre, ale možno by mohli byť viac dávkovatelné. Ovladatelnosť je na svoju dosť velkú váhu celkom fajn, ale ovladatelnosť na mieste je pre mňa katastrofálna keďže ledva dočiahnem na zem.
Spolujazdec sa síce odvezie, ale vela pohodlia tam nemá...predsa len single seat.
Pred kúpou som sa dosť bál spotreby, ludia uvádzali spotrebu okolo 6-8l na 100km čo sa mi zdalo fakt dosť. Nakoniec sa to ukázalo ako hlúposť. Priemerná spotreba mi vychádza okolo 5,2l na 100km. Maximum bol 6,2 čo som ju fakt že dosť naháňal. Minimum 4,6 čo som išiel na výlet (rýchlosť medzi 90-100km/h)
Poruchy neboli zatial žiadne, veď je to úplne nová motorka :)
Keď sa na nej idem voziť tak priemerne najazdím tých 150km, niekedy 250km. Maximum bol zatial 430km bez problému, sedačka je pohodlná a človek sa na nej nejako neunaví.

lacerta82
lacerta82 napsal 18.05.14 v 23:33 10b.

nádherná šílenost

Petr_TA
Petr_TA napsal 16.11.13 v 20:47

Moooc pěkná lokotka
10b

Bosmi
Bosmi napsal 16.11.13 v 17:17 10b.

krasna masinka, vela stastnych km

Bobes113
Bobes113 napsal 13.11.13 v 18:55